תוכן מקודם

לאחר קריירה ראשונה כמטפל הומיאופתי וחיפוש מתמיד אחר סיפוק מהעבודה, וגם לאחר היסטוריה בתחום החינוך כמנהל מרכז ההעשרה של ביה"ס יוזמה, איש צוות בבית ספר גוונים ועבודות נוספות בתחום החינוך – החל שחף חיימוביץ לשלב בעבודתו, גם במסגרת חוגים וגם באופן שוטף, משחקי קופסה "ככלי ליצירת תקשורת נעימה ומכבדת ללא מסכים". וזו רק מעלה מעולה אחת מכל היתרונות של משחקי הקופסה.

קבוצת הפייסבוק ששינתה הכל

לפני קצת יותר משנתיים  נכנס שחף, תושב וותיק במודיעין, לקבוצה בפייסבוק ששמה משחקי לוח בישראל - Unbored With Board Games - בה חברים היום כ- 8,000 משוגעים לדבר. שם גילה עולם חדש של משחקים. בהמשך נחשף לקבוצות של שחקנים וגם למשחקים מורכבים שכוללים המון אסטרטגיה. לא לקח זמן רב עד שהתחיל לרכוש משחקים ולהתנסות איתם במרכז ההעשרה אותו ניהל, וגם באופן אישי: "זו גם דרך מעולה להכיר חברים חדשים" הוא מספר.

"כשהחלטתי לעשות שינוי ידעתי שזה יהיה הכיוון כי הוא ממש מלהיב אותי וחיפשתי להתפתח בתחום שמרגש אותי. החלטתי להתנסות בבית הספר בו אני עובד ולאחר שנה הבנתי שהילדים, ההורים והצוות פשוט עפים על זה. השנה סגרתי עם ארבעה בתי ספר בעיר, מיסודי עד חטיבת ביניים, וגם עם בית ספר בתל אביב והתחילה שנה מעולה. הפכתי לעצמאי באופן מלא. הילדים מגיעים הביתה עם כל החוויות, גם קונים ממני משחקי קופסה מיוחדים ומודרניים, שאני מייבא בייבוא אישי ואני מקבל דיווחים על כך שבבתים, המשפחות התחילו לשחק במשחקי הקופסה ביחד, וזה עוזר גם לצמצם את זמן השהייה שלהם מול מסכים".

הילדים וגם ההורים "פשוט עפים על זה"

לומדים כישורי חיים (הניצחון הוא רק הדובדבן שבקצפת)

ואכן, מדווח שחף, השינוי בילדים הוא ניכר ומדהים. הם רוצים להגיע ולשחק, רואים אותם סביב השולחן, עם הרבה חברותא, מסתכלים האחד לשני בעיניים וכישורי החיים משתפרים מיום ליום. הם מתרגלים שימוש באסטרטגיה, חשיבה לוגית, הסקת מסקנות ועוד. "ההורים ממש מתפלאים שפתאום בעיות הקשב והלימוד נעלמות" מספר שחף בחיוך. "יש משחקים שכולם כקבוצה משחקים נגד המשחק וכמובן יש משחקים לכל קבוצות הגיל. מה שמיוחד אצלי הוא שאני מכניס אותם לתסריט, וזה מרגיש כמו סרט טוב. בנות ובנים מרגישים חלק מהתסריט ומההתרחשות, מקבלים את מסגרת החוקים הברורים ונרתמים לתהליך. יש הרבה יתרונות נוספים, כמו – תחושת סיפוק, העלאת הבטחון העצמי, תרגול שיתוף פעולה, הקשבה, תכנון מהלכים, ועוד ועוד. בסוף המפגש הם כבר ממש מחכים למפגש הבא"

בניית אסטרטגיות ותכנון מהלכים הם רק חלק מהיתרונות הרבים

מאתגר מאוד, ומתכנן לאתגר את עצמי גם בעתיד

כאשר הילדים משחקים שחף נותן טיפים איך להתגבר על קשיים ולא לוותר. "מבחינתי זו הצלחה מטורפת", הוא אומר, "תמיד מאתגר להלהיב את התלמידים, להעביר אותם את הדרך הזו. שיבינו שאפשר ליהנות לכל אורך הדרך וכמובן שמכל כישלון אפשר גם ללמוד. אני מתכנן להמשיך להתפתח ולהכשיר גם מדריכים נוספים. מבחינתי תחום משחקי הקופסא משלים את כל מערך החינוך וטוב היה אם היו משלבים משחקים בשיעורים הפרונטליים בתחומים רבים. למשל בלימודי היסטוריה, מדעים, מתמטיקה ועוד. כל דבר קל יותר ללמד עם מעורבות וחקר ולא רק על ידי הרצאה".

לומדים גם איך לא לוותר ולהתגבר על קשיים

טיפ להורים

"משחקי קופסה הם כלי מדהים ליצירת קשר בין הורים לילדים. מומלץ לבחור במשחקים מרתקים, לגוון ולהחליט על ימים ושעות משחק קבועות, אפשר בנפרד עם כל ילד וכמובן גם עם כל בני המשפחה. שחף לא ממליץ "להפסיד בכוונה" בהתמודדות מול הילדים, "אל תפגעו באמון שלהם. אפשר לומר 'אני מנוסה יותר', להוציא את ההורה מהמשוואה, ולתת לילדים לשחק כאשר ההורה נמצא בתמונה".

זמן איכות משפחתי

ההמלצות של שחף - משחקים מדהימים שספק אם הכרתם 

סלסטיה (לגילאי 8 ומעלה, 2-6 שחקנים, כחצי שעה משחק) – קבוצת הרפתקנים יוצאת למסע בשמיים כאשר כל פעם שחקן אחר הוא הקפטן. האחרים יכולים רק לעזור.

דרפטוזארוס, משוך דינוזאור (לגילאי 8 ומעלה, 2-5 משתתפים, 15 דקות משחק) – השחקנים מנהלים גן חיות פרה היסטורי כאשר הרעיון הוא להביא לגן כמה שיותר מבקרים.

סנצ'ורי ספייס רואד (מגיל 8 ומתאים גם למבוגרים, 2-5 שחקנים, 30-40 דקות משחק) – משחק קלפים מרהיב המשלב סחר בתבלינים כשהמנצח הוא הסוחר הממולח ביותר שסוגר הרבה עסקאות.

גיזמוז (14 ומעלה, 2-4 שחקנים, 40-50 דקות משחק) – משחק לבניית מנוע במסגרת תחרות מדעים כאשר פעולה אחת גורמת לאחרת לקרות. מגיע עם מתקן מיוחד.

לוני קווסט (גילאי 8 ומעלה, נמשך 20 דקות, מתאים ל 2-5 משחקים) – במשחק המיוחד הזה מדמים משחק מחשב עם 7 עולמות שאותם צריך לעבור. בעזרת שקף וטוש מחיק מציירים את הדרך בכל שלב ובודקים כמה נקודות מצליחים להשיג.

מגוון משחקים ייחודיים למכירה

אז איך אתם רוצים לשחק?

את המשחקים המעולים האלו ומשחקים רבים נוספים ניתן להשיג  ישירות אצל שחף עם משלוח ישיר עד הבית.

מיוחד לתקופת הקורונה: הפעלות חד פעמיות בבית הלקוחות במחירים מיוחדים.

שמונה מחזורי קייטנות בחופש הגדול הנוכחי ("סליחה, הכל מלא")

לא רק לילדים! שחף מארגן גם תוכן לערב גיבוש או ערב חברתי לחברות, לצוותים חינוכיים ולמשפחות. בילוי שיעניק משמעות ערכית וחינוכית, יפעיל את כל החושים ויחשוף אתכם לעולמות תוכן עשירים ומרגשים. הנאה מובטחת!

מתאים גם למבוגרים, צוותים חינוכיים, ערבי גיבוש וחברה

להזמנת משחקים ולקבלת ייעוץ ->> 050-5100123 משחקים מחוץ לקופסה