פרויקט "בית הספר של החופש הגדול" יחל לפעול השנה ב-  14.7, זאת בעקבות הארכת שנת הלימודים.  לראשונה, גם בגני הילדים ייהנו מהפרויקט, שייקרא "גני החופש", סביב נושא המסגרת שנבחר בגני הילדים– "ילדות ישראלית"  ובבתי הספר "שירים ישראליים" שיכלול תכנים חינוכיים וחווייתיים מדי יום.

בנוסף, ימי התכנית התרחבו מ-15 ימים שהיו בשנים הקודמות, ל-18 ימים, והתכנית תופעל עד לתאריך 6.8.20.  לכל אלו, מצטרף גם האלמנט הכלכלי הקריטי בתקופה זו, אשר גם הוא נלקח בחשבון ולכן הוחלט כי התשלום יסובסד ומחיר התכנית יהיה 540 שקלים עבור כל ימי הפעילות. מהלכים אלו נועדו להקל על ההורים ולאפשר להם להמשיך לעבוד, לאחר כחודשיים בבית בשל משבר הקורונה. 


בעירייה מדגישים כי גני החופש ובתי הספר של החופש הגדול, יופעלו על פי הנחיות משרד הבריאות, כפי שנהוג עד כה במוסדות החינוך – חתימה על הצהרות בריאות מדי בוקר, הצטיידות במסכות לתלמידי כיתות ב-ד  וניקיון מוגבר בסוף כל יום. כמו כן, על כל ילד להביא עימו ארוחת בוקר  ובקבוק שתייה אישי .


מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי: "לצד הבשורות הגדולות, מושקעים בימים אלה מאמצים רבים של העירייה לגייס את צוותי החינוך המוכרים – מורים, גננות, סייעות ועובדי צהרונים, אך יתכן ויגויסו גם מדריכים חיצוניים,זאת גם בשל הרחבת מספר הימים, וגם בשל הרחבת שכבות הגילאים שייהנו מהתכנית".

ומה צפוי בצהרונים? לאחר פניית הנהגת ההורים, הורחבה פעילות הצהרונים עד לשעה 16:30. עלות פעילות הצהרון להורים סובסדה אף היא על ידי המדינה, והתשלום לצהרונים עבור ילדי הגנים וכיתות א'-ב' יהיה 550 ש"ח לכל ימי הפעילות.

חיים ביבס, ראש העיר: "ביצענו מספר מהלכים קריטיים השנה למען ההורים, על מנת לאפשר להם להתאושש כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה. הרחבנו את שכבות הגילאים כך שהקיץ גם ילדי הגנים ייהנו מהתכנית, הרחבנו את ימי הפעילות משמעותית וכמובן, התכנית והצהרונים סובסדו עוד יותר בכדי להקל על הכיס ככל הניתן. בימים אלו אנו משקיעים מאמצים בגיוס כוח אדם ובחשיבה על תכנית חווייתית ומהנה עבור הילדים ואני בטוח כי יינתן מענה איכותי ומצוין בחופש הגדול".

הרישום לגני החופש בתי הספר של החופש הגדול והצהרונים יתבצע כולו באופן מקוון, נוח וידידותי באתר העירייה והוא יפתח החל מיום 17/6/20 עד ליום 10/7/20.