רפאל בן השנה ושלושה חודשים חולה במחלה גנטית נדירה וזקוק לתרומת מח עצם, כאשר באף מאגר לא נמצא עד כה תורם מתאים. ביום רביעי, 20.5.20, ייערך מבצע ארצי לאיסוף דגימות במטרה למצוא תורם מתאים. 


"אני מתחננת לעזרתכם", אומרת קורל אימו של רפאל, "תעזרו לי להציל את החיים של הילד שלי", היא מוסיפה ומספרת - " לפני מספר חודשים רפאל לא הרגיש טוב, בהתחלה הסימפטומים היו קלים וכמו כל אמא חשבתי שמדובר רק בשפעת חולפת. לאחר שהסימפטומים לא עברו ולאחר בדיקות רבות, הגיעו התוצאות מהם חששנו מכל, התוצאות שהפכו את חיינו, גילינו שרפאל סובל ממחלה גנטית נדירה הנקראת HLH בה כל זיהום קטן עלול לגרום למותו.  זה אומר שאין לו מערכת חיסונית, שכל וירוס הכי קל, כל שריטה שמזדהמת מעמידה אותו בסכנת חיים. במשך חודשיים הוא טופל בכימותרפיה ובסטרואידים על מנת להכין אותו לניתוח ההשתלה. הטיפולים היו קשים, והיה קשה לראות אותו מחובר במחטים מבלי שתהיה לי את האפשרות אפילו לחבק ולהרים אותו בזמן שהוא בוכה מכאבים.
רפאל נמצא בבידוד מיום האבחון. אין לו חברים כי הם עלולים לסכן את חייו. הוא מתנדנד רק בנדנדה אחת, והיא בבית, כי הוא לא יכול לצאת לגן השעשועים. במקום ללכת ולראות את הטבע המדהים שבחוץ, הנוף היחיד שלו הוא זה שמעבר לחלון ביתנו".

"לצערנו, עד עתה לא נמצאה תרומה מתאימה לרפאל במאגר הישראלי וגם לא במאגר העולמי. כאמא, אני קוראת לכם לעזור לי להציל את החיים של הילד שלי. אני מבקשת מכם לשתף, לדבר ולהפיץ בכל דרך.
אם אתם מהמוצא המתאים, הגיעו לעמדות ההתרמה לבדיקת רוק פשוטה ותעזרו לי להציל את חייו של רפאל. אני ואליה בעלי, נהפוך כל אבן, נדפוק על כל דלת עד שנמצא את האחד שיכול להציל את הילד שלנו. אין לנו אפשרות אחרת. אין לרופאים תוכנית חלופית. אין לנו עוד אפשרות ואנחנו במלחמה נגד הזמן, אני מתחננת לעזרתכם".

כאמור, ביום רביעי 20.5.20, ייערך מבצע ארצי לאיסוף דגימות.  מחפשים את התורם או התורמת שיתאימו לרפאל -  אנשים ממוצא תימני או אנשים ממוצא מעורב - חצי תימני וחצי יוצא צפון אפריקה (מרוקו, אלג'יר, מצריים, לוב, תוניסיה). אם אתם מהמוצא המתאים, אתם יכולים בבדיקה פשוטה להציל את החיים של רפאל.


במודיעין - תוצב עמדת בדיקה בישפרו סנטר, ליד סניף רמי לוי.  העמדה תפעל בין השעות 20:00-11:00.