מאת: מערכת מודיעינט | צילום: דוברות המשטרה

מבנה תחנת המשטרה החדש במודיעין מכבים רעות ממוקם ברחוב דם המכבים 26 במודיעין, במיקום מרכזי, נגיש ובולט באזור מרכז העיר שבנייתו הולכת ונשלמת בימים אלה.

במבנה החדש שלושה מפלסים, מתוכם שני מפלסים המשמשים את התחנה ומפלס נוסף המיועד למטה מרחב השפלה, המתוכנן לעבור בעתיד למבנה החדש ממשכנו בעיר רחובות. 

המבנה החדש הוקם במטרה לשפר ולהנגיש את שירותי משטרה לאזרחי העיר. המבנה כולל  מרכיבים חדשניים, מבחינת תשתית וטכנולוגיה  של תחנת משטרה מתקדמת.בטקס נשא דברים השר לביטחון פנים, גלעד ארדן ואמר: ״תחנת המשטרה החדשה במודיעין היא  צעד משמעותי נוסף בחיזוק החוסן של העיר והמועצות הסמוכות לה, לקראת המשך צמיחה ושגשוג .אני מאמין גדול בשילוב כוחות בין משטרה חזקה בעיר לבין רשות מקומית חזקה ומחוייבת לתושבים. זהו הבסיס להכל: לאיכות חיים ולבטחון אישי . מודיעין היא דוגמא לכך!"השר התייחס בנאומו גם לאירועי הימים האחרונים: ״הגשמים שירדו בימים האחרונים נתנו לצערנו גם תזכורת נוספת לחובה של גופי החילוץ וההצלה להיות ערוכים לכל תרחיש ולכל אירוע חירום. הנחיתי את מבקר המשרד לביטחון הפנים לקיים ביקורת דחופה ותיחקור של היערכות משטרת ישראל ורשות הכבאות וההצלה לאירועי סוף השבוע. עלינו לוודא שכל הלקחים מהאסון הקשה בתל אביב יופקו בכדי למנוע מקרים דומים בעתיד.״

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר בטקס: "משטרת ישראל, תושבי העיר מודיעין והסביבה צועדים היום ביחד צעד גדול בדרך להתחדשות וצמיחה, לחיזוק הביטחון האישי ולשיפור איכות החיים של התושבים. מודיעין עיר מתפתחת וצומחת, האתגרים העומדים בפני שוטרי התחנה מחייבים תחנה מותאמת, בהרכבה ובגודלה לייחודה של העיר ולצרכי תושביה. המבנה החדש יצעיד את יכולות התחנה קדימה, בחיבור טוב יותר ביו יחידות תחת קורת גג אחת, ומעל לכל יוביל לשירות איכותי, יעיל ומהיר לתושבי הסביבה. אין בליבי ספק כי חניכת המבנה החדש לצד העצמת התחנה, יתרמו תרומה חשובה לחיזוק העיר ויישובי הסביבה, ואף ישפיעו במעגלים הרחבים יותר על פעילותה של העיר והאזור כולו."מפקד תחנת מודיעין סנ"צ אלעד קליין גם הוא נשא דברים בטקס ואמר: "תחנת מודיעין הוקמה בשנת 1998, תחנה קטנה ומשפחתית, שלאורך כל  שנותיה הפגינה אפקטיביות, הודות לתהליכים בריאים שהובילו מפקדים ושוטרים מהטובים במשטרת ישראל. התחנה זוכה לשיתוף פעולה וליווי חסר תקדים מהרשויות המקומיות העוטפות אותה. הדבר ניכר בשגרת העשייה ובאירועי חירום. התחנה עוברת תהליך מתמשך של התעצמות, הקמת שיטור עירוני, זירה טכנולוגית ושילוב עם הפרויקט העירוני של "עיר חכמה". המעבר אל התחנה החדשה מסמל את שיאו של תהליך התעצמות זה. במהלך הימים האחרונים נכנסנו אל מבנה חדש וחדשני, שיאפשר לשוטרי התחנה להגיש שירותי משטרה טובים ואיכותיים יותר. המבנה ממוקם בלב ליבה הפועם של העיר, במרכז העשייה ובמרכז החדשנות – כיאה לתחנת משטרה ועירייה, הצופות פני עתיד, ושואפות למצוינות."