תוכן מקודם

מאת: טלי גת

את הפוטנציאל להקים חנות אופטיקה במודיעין זיהה אבי בן שטח ב- 2004. כסוכן מסגרות משקפיים מתל אביב, אשר הכיר כמעט את כל המקומות בתחום האופטיקה, הוא ידע שבעיר הצעירה והאיכותית בה היו אז ארבעה אופטומטריסטים בלבד, יקים את העסק הראשון שלו. באופן טבעי, נבחר מרכז "מודיעין סנטר", אשר באותה עת היה המרכז הגדול והבולט בעיר.

עסק משפחתי 

אבי חלם על עסק משפחתי באווירה משפחתית. כזה שיאפשר לכל לקוח להגיע ולהרגיש בבית. עסק שבו מכירים את כל הלקוחות, יודעים מה הטעם שלהם ומספקים להם חוויה מקצועית ורמת שירות גבוהה במיוחד. נדין האופטומטריסטית, אשר ליוותה את אבי מהיום הראשון ונמצאת עם המשפחה כבר 15 שנה, מציינת שהיו המון רגעים שאבי הפך עולמות כדי לסייע ללקוח, למצוא חלק חסר, לעזור מעכשיו לעכשיו, והכל באווירה זורמת וטובה "פשוט כי הוא כזה".

לעסק המשפחתי הצטרפו שניים מתוך שלושה בנים - עמית ואסף. עמית, אשר התחיל כטכנאי – חתך והתאים עדשות למסגרות – יצא לאט לאט מהמעבדה לפרונט ומצא שהוא אוהב את האנשים ונהנה לתת שירות. מאז הוא שם. אסף, משמש כטכנאי אופטיקה וידיו מלאות – חיתוך העדשות, כולל עדשות מולטיפוקל, מתבצע על ידו. אבי, מנהל החנות, עדיין מגיע אליה מספר פעמים בשבוע אבל יודע שהוא יכול לסמוך על הדור הבא. 

"אני נהנה ללמוד מאבא. הוא הביא את התכונות הייחודיות שלו לעסק ויש לי הרבה מה ללמוד ממנו. היום אני משלב את כל מה שלמדתי עם הרוח הצעירה שלי ונראה שהשילוב עובד", מספר עמית.

משתדלים להיות בטופ של המקצוע

אופטיקליק היא אמנם חנות מקומית ומשפחתית אבל השירותים הניתנים בה אינם נופלים מאלו הניתנים בחנויות הנחשבות ביותר בעיר הגדולה. בכל הבדיקות, נעזרים 4 האופטומטריסטים העובדים בחנות במכשור הכי מתקדם בשוק, כולל מכונת L-120, המאפשרת בדיקה של טופוגרפיית הקרנית וזיהוי מצבי קטרקט, לחץ תוך-עיני, בדיקת רפרקציה ברמת דיוק גבוהה מאוד ועוד.


בחנות ניתן לרכוש מסגרות משקפיים ממיטב המותגים ועדשות איכותיות, כולל  עדשות מולטיפוקל (מהמותגים צייז, רודנשטוק שמיר ומותגים נוספים). החיתוך מתבצע במקום והמשקפיים מוכנים בתוך שעה אחת בלבד! כמו כן ניתן לרכוש ולהתאים בחנות עדשות מגע מכל הסוגים- רכות, קשות, יומיות וחודשיות וכן עדשות קארטוקוניס (עדשות מותאמות לבעלי מבנה עין מיוחד) ולרכוש חומרים לטיפול בהן.

עוד תמצאו באופטיקליק גם מבחר ענק של משקפי שמש, משקפיים לילדים ומשקפי מגן.


הטיפים של עמית

עובדים הרבה מול מחשב או נמצאים הרבה מול מסכים? כדאי ומומלץ להתאים למשקפיים עדשות עם מסנן אור כחול הנפלט מהמסך ועלול לגרום לנזק בעיניים. בנוסף, כדאי לשקול התאמת עדשות משרדיות הנותנות מענה לכל טווח עבודה משרדית.

הרכבת עדשות מגע: אנשים המעוניינים להרכיב עדשות לאורך שנים - מהבוקר עד הלילה, חייבים לתת לעיניים לנוח ולנשום ולשלב את השימוש בעדשות בשימוש במשקפיים.

סיפור לקוח

אבישי זלינגר, תושב מודיעין, הוא לקוח וותיק של אופטיקליק ומכיר היטב את אבי ועמית. בנו של אבישי, בן, אינו רואה. במהלך תקופה ארוכה, לפני שהתעוור לחלוטין, עשה שימוש במשקפי שמש עם עדשות מיוחדות אשר הוזמנו ויוצרו במיוחד עבורו באופטיקליק. המשקפיים, אשר עלותן מגיעה לאלפי שקלים ואשר בלעדיהן לא יכול היה בן לצאת מהבית, נגנבו במהלך פריצה בה נשדדו חפצים רבים והמשפחה נאלצה להתמודד עם הוצאות רבות ומיידיות אשר נועדו לתת פתרון לחוסרים הרבים. עמית נחלץ לעזרת המשפחה והזמין לבן משקפיים חדשים ללא ידיעת הוריו. הוא התקשר להזמין אותם לקחת את המשקפיים וסירב לקחת תשלום. "כשתסיימו עם הבלאגן תבואו. זה ממש לא בוער. העיקר שיה לנו פתרון לבן, ועכשיו!"

"את האנשים האלו לא אחליף לעולם" סיפר לנו אבישי.

בימים אלו חוגגת אופטיקליק 15 שנים! לרגל המאורע החליטו להעניק בחנות הנחות מיוחדות של 50-70 אחוזי הנחה על כל מסגרות המשקפיים ומציעים גם מבצעים חסרי תקדים על תכניות שנתיות וחצי שנתיות של עדשות מגע.

לפרטים נוספים - אופטיקליק