בבית הספר 'משואת נריה' נחנך ביום שישי 20.12, "המטבח של נתן", לזכרו של נתן כהן ז"ל, שנפל במהלך מבצע צוק איתן.

בטקס לקחו חלק דוד ולימור ההורים של נתן ואחיו ואחיותיו, ראש העיר, חיים ביבס, ממלא מקומו שלמה פסי, תא"ל סער צור שהיה מפקד החטיבה בה שירת נתן במהלך צוק איתן, אל"מ אוהד מאור, שהיה מפקד הגדוד בו שירת נתן וקצינים נוספים, מנהלת בית הספר, רותי סירי, מנהל בית הספר לשעבר, הרב יוסי שינובר וצוותי הוראה של בית הספר.


סרן נתן כהן ז"ל שירת כמפקד מחלקה בחטיבה 401 בחיל שריון, נפל בזמן מבצע "צוק איתן", כאשר ב-22 ביולי 2014 נהרג מירי צלף בעת שלחם בבית חאנין בעזה.


לאחר מותו בחרו בחרו בני משפחתו להנציח את בנם האהוב, במספר אתרים ומוסדות חינוך בעיר. בבית הספר משואת נריה, הוחלט להקים מטבח לימודי לזכרו, זאת מאחר והבישול היה תחביב בו נתן היה ידוע, והעניקו תרומה נכבדה להקמת המטבח הלימודי בבית הספר. בטקס סיפר דוד כהן, אביו של נתן, על שבת שבה נתן החליט לבשל ארוחת שישי לחייליו ולכוח חי"ר שהגיע להתארח בבסיס שלהם באותה שבת.


במטבח הלימודי שהוקם במשואת נריה, מתנוסס המשפט עימו נתן היה מזוהה יותר מכל - "לא מוותר לכם ולא מוותר עליכם".


המטבח משמש כמרחב למידה ייחודי וחוויתי עבור תלמידי בית הספר. התלמידים ילמדו בו חומרי למידה מגוונים כגון: מתמטיקה, מדעים, תורה, אוריינות ועוד. האווירה הנעימה שיוצר מרחב המטבח תוך כדי ההתנסות בבישול, תאפשר שיח אחר בקרב התלמידים גם בפן הלימודי וגם בפן הרגשי- חברתי. כאשר המפגש בין המורים לתלמידים גם הוא חושף צדדים חדשים האחד של השני.

בשלב זה משמש המטבח כפיילוט עבור כיתות מסוימות, על מנת ללמוד ולהבין את הצרכים ואופן השימוש הנכון שיעניק למידה משמעותית לתלמידים. החל מהחודש הבא, יכנסו כל כיתות בית הספר למרחב החדש ללמידה מעשירה ומעצימה.