מאת: גיא גפן

הקבוצה הבוגרת של עירוני מודיעין בכדורגל אמנם מדשדשת בליגה הרביעית, אך אם מחפשים את חצי הכוס המלאה אפשר למצוא אותה בקבוצת הנוער של המועדון. החבר'ה הצעירים בהדרכתו של מקסים טריקי מצאו את עצמם בהפתעה גמורה בליגה הלאומית לנוער, שהיא הליגה השנייה באיכותה, כל זאת מאחר וזכו מן ההפקר אחרי התפרקותה של הפועל ירושלים. עירוני מודיעין קיבלה את ההודעה המשמחת כי היא זוכה בכרטיס העלייה מהליגה הארצית והחלה להכין את עצמה לליגה ממש על קו ההתחלה של העונה.

בינתיים, בחלוף שישה מחזורים מפתיחת העונה, שחקני הנוער של מודיעין מסתכלים בלבן של העין ליתר קבוצות הליגה, כשרק במחזור האחרון גברו על ס.כ נס ציונה 1:3 במגרש בליגד. טל לוי החלוץ להט עם שלושער. עירוני מדורגת במקום ה-10 עם 2 ניצחונות ו-4 הפסדים במאזנה, ובמחזור הקרוב תצא למשחק חוץ מול הפועל קריית אונו מצמרת הטבלה.

על החבורה הצעירה של מודיעין מנצח מקסים טריקי. המאמן שהחל את עונתו העשירית במועדון, קיבל לידיו את השרביט ומנצח ביד רמה על דור העתיד של שחקני הכדורגל בעיר.

"הליגה קשה מאוד, קיבלנו מתנה כשהעלו אותנו ליגה אחרי הפירוק של הפועל ירושלים, התכוננו כבר לליגה הארצית. המטרה היא חד משמעית להישאר בליגה", הצהיר מקסים טריקי. "אנחנו לגמרי שייכים לרמה הזו. ניצחנו את הפועל פ"ת ונס ציונה, מועדונים מכובדים בכדורגל הישראלי. מאמין שנוכל להתמודד כשווים בליגה הזו", הוסיף מאמן הנוער.

איך בכל זאת נערכתם לליגה הלאומית?

"לקח לנו כחודש ללמידה והתארגנות של הליגה הזו. כמובן שאני לא לבד. יש את אלי סבח היו"ר המסור שעושה לילות כימים למען המועדון ואת דורון ממן בפן המקצועי. אנחנו לא מתכוונים לוותר כל האתגר הזה בפעם הראשונה שעירוני מודיעין בליגה הלאומית".

מה רמת הקשר בין הבוגרים לנוער?

"יש שיתוף פעולה מלא בין אהוד כחילה מאמן הקבוצה הבוגרת לבינינו. שלושה שחקנים מהנוער כבר משולבים בקבוצה הבכירה בליגה ב'".

כאמור , מקסים טריקי סוגר עשור בעירוני מודיעין, והוא מספר על הצמיחה האישית שלו יחד עם כל המועדון. "כשהגעתי עירוני מודיעין היה יחסית מועדון קטן שהלך והתפתח עם השנים. אמרתי בתחילת דרכי שעוד 10-15 שנים המועדון הזה יהיה שם דבר בכדורגל הישראלי ואני מאמין שאנחנו בדרך הנכונה".

בפן האישי אתה שואף לאמן גם את הבוגרים בעירוני מודיעין?

"קיבלתי החלטה לאמן ולקדם שחקנים צעירים, אין לי כוונה לאמן קבוצת בוגרים. אם הייתי רוצה הייתי יכול לעשות את זה מזמן".

כדאי לשים לב השנה למספר שחקנים שכבר משולבים בקבוצה הבוגרת, ביניהם עמית בוהדאנה, שהספיק לשחק עם הבוגרים, החלוץ טל לוי והשוער אביב שאואר.