תוכן מקודם

דוד, קובי ורונן, הילדים של עובדיה נעמה, כבר לא ילדים אלא בוגרים אחראים בעסק שהקים בשכונת התקווה אב המשפחה. עובדיה, האב, רואה ברכה בפרי עמלו וגאה בעסק אותו מטפחים שלושת הילדים ובני משפחתם בשלושה סניפים ברחבי הארץ ובמפעל הממוקם במודיעין.

 

הכל התחיל בשכונת התקווה, או בעצם בעירק (תלוי איך סופרים)

בשנת 1951 עלו עובדיה ואשתו, אקדמאים מעירק, לישראל. הם עזבו מדינה מפותחת ועשירה בנפט ומים לטובת ציונות. בארץ חיכה להם אוהל בכפר סבא, ללא סל קליטה, ללא מוצרי חשמל ובוודאי ללא עבודה מסודרת המתאימה למעמדם. הם לא התלוננו, עבדו בעבודות כפיים והתקדמו לאט לאט, בתחילה עברו לצריף באור יהודה ומשם לדירת חדר בפתח תקווה. במקביל התקדמו בתחום התעסוקתי – האב עובדיה התחיל לעבוד כאגרונום חוקר בבית דגון וכאשר ראה שפרנסה אין במקצוע, פתח חנות קטנה לממכר תבלינים וקטניות בשכונת התקווה ומשם, איך אומרים – הכל היסטוריה. כיום משתייכים לרשת סניף שוק התקווה המקורי, סניף מודיעין וסניף רמת גן, החדש מהשלושה, ומועסקים בו כ- 50 עובדים, 20 מהם במודיעין, בהם רואה המשפחה חלק בלתי נפרד מהעסק.

נעמה במודיעין

תבליני נעמה במודיעין נבנתה בעשר אצבעות, בדיוק כמו כל סניפי המשפחה. זהו עסק משפחתי וכמו בכל אחד מהסניפים מועסקים בו בני משפחה נוספים והכל בניצוחם של שלושת האחים: קובי, דוד ורונן .

העסק במודיעין כולל חנות ומפעל, כאשר הטכנולוגיה במפעל היא גולת הכותרת – הכל מיוצר ונארז ב- 23 חדרי עבודה ללא מגע יד אדם. המפעל מספק את כל התוצרת לחנויות הרשת ולעוד 1,250 בתי עסק, מסעדות, אולמות, מפעלי בשר ועוד,  וזאת בנוסף למגמת היצוא הפורחת לאירופה, אמריקה וכל נקודה אחרת סביב הגלובוס. "כשהגענו למודיעין אבא אמר לנו: חזרנו למה שהיה לנו בעירק", מספר דוד.

האב עובדיה נוכח מאוד בחיי הבנים, וכך היה גם לאורך השנים. כבר מילדותם חשובה הייתה לבני הזוג ההשכלה של הילדים והיא החלה בחדר הקטן שבפתח תקווה אותו הם זוכרים כ'חממת לימוד'. לאחר שירות מלא בצבא חזרו לעסק המשפחתי ומשם רק המשיכו קדימה. כיום הם גאים בכך שהאב שותף לכל ומעידים שיש תחומים בהם רק הוא פוסק ("חד משמעית – לא נכנסים לפולין").

 

המפעל המודרני ממוקם מתחת לחנות. יש יותר טרי מזה?

הגאווה המרכזית של המשפחה היא על מגוון המוצרים וטריותם, אך לא פחות על העובדה ש- 350 התבלינים הנמכרים בחנויות הם 100% טהורים, ללא תוספות ובוודאי ללא צבעי מאכל. בשל העובדה שהמפעל ממוקם מתחת לחנות במודיעין נהנים תושבי האזור מטריות ברמה שאינה מוכרת בארץ. הכל נטחן, נארז וממוין ממש 'מתחת לאף'. כך הפפריקה המתוקה היא נטו פלפל נקי, בדיוק מה שברא הטבע, בלי תוספות ובלי צבעים. וכך גם מאות התבלינים הנוספים. "השירות שאנחנו נותנים", מספר דוד, "חשוב לנו במיוחד. אנחנו מומחים בהתאמת כמויות ובשידוך בין לקוח למוצר ותמיד נעשה הכל כדי שהלקוחות יצאו מכאן בדיוק עם מה שהם צריכים".


בשיטוט בחנות תגלו המון סוגים של קטניות, פירות יבשים, פיצוחים מובחרים שעוברים טיפול מסור וקלייה איכותית, תערובות תיבול מיוחדות,  מאות סוגים של תבלינים, מוצרים ללא גלוטן, מוצרי אפייה, ממרחים מעולים, רטבים ועוד.  כמו כן, נהנים הלקוחות ממגוון רחב של מוצרים משלימים כגון: שמן זית, טחינה, דבש וסילאן, חטיפים, מתוקים במשקל ועוד, הכל בכשרות רבנות מודיעין ובד"ץ בית יוסף. המבחר הנדיר הפך את המקום למוקד עלייה לרגל לא רק ללקוחות פרטיים אלא גם לשפים, טבחים ובעלי מסעדות אשר מקבלים את התבלין או המוצר המתאים להם בדיוק.

בתבליני נעמה תוכלו למצוא גם את כל מה שצריך לאירוע - סוכריות לבר מצווה, חומרי גלם לאפיית עוגיות מסורתיות, סלסלאות, מצרכים לטקס חינה, לימי הולדת, ועוד. לקראת החגים הוסיפו בחנות עמדה מיוחדת עם מבחר מארזי שי מתוקים. 

 

משפחה ועסקים כן עובדים יחד

מי שחושב שמשפחה ועסקים לא מערבבים שיסתכל על משפחת נעמה. מילדות התחילו לעבוד יחד ולקדם את העסק, הבינו שלכל אחד יש את היתרונות שלו, התפקידים שלו והחלק שלו בהצלחת המערכת המשומנת. בעסק הזה אין מחלוקות, יש הרבה וויתורים לטובת העסק והצלחתו. כל אחד מבין את מקומו ומברך על הזכות להיות עם המשפחה, להעניק לה ולקבל את חלקו בחזרה.  

 

תעשה טוב, יהיה טוב

מבחינתו של דוד, הכי חשוב בעיניו הוא לתת למי שזקוק לכך ובמיוחד, לבעלי מוגבלויות. "אבל לתת באופן מכבד, שאינו גורם לאף אחד להרגיש מושפל", הוא מדגיש. היום גאים בנעמה באפשרות לקיים סיורים לבעלי מוגבלויות בשוק התקווה ובחנות הוותיקה שלהם הממוקמת בו. " קבוצה של בעלי מוגבלויות, בכיסאות גלגלים, הגיעו לחנות וקיבלו הסבר וטעימות והרגישו הכי שווים בעולם, בדיוק כמו שמגיע להם.  גם החנות שלנו במודיעין מונגשת ונוחה במיוחד לתנועה בכיסאות גלגלים. את הילדים שלי אני מחנך תמיד לקבל את האחר".

תכניות לעתיד 

"העולם משתנה כל הזמן, אנחנו לא רוצים 'לאכול את העולם' אלא לזרום איתו ועם השינויים. כך למשל ברור לנו שהעידן הדיגיטלי כבר כאן ואנחנו מציעים את המוצרים הנהדרים שלנו גם באמצעות החנות האינטרנטית שלנו. חנויות ועסקים מקבלים מענה בכל אמצעי התקשורת הקיימים, טלפוני, במייל או בדרכים אחרות ולכל לקוח מותאם המוצר המתאים בדיוק עבורו, או בקיצור: שתי חנויות שווארמה הממוקמות במודיעין יקבלו כל אחת את תבלין השווארמה שעורבב במיוחד ובדיוק רק עבורה".

לפרטים נוספים _> תבליני נעמה מודיעין