בשבוע שעבר הסתיים המחזור ה- 33 של קורס מפעילי כטמ"ם - כלי טייס מאויש מרחוק- הלוקח תפקיד מרכזי בהגנת שמי המדינה. 

מפעיל הכטמ"ם אחראי על הפעלת מערכות הכטמ"ם, שיקולי דעת במצבים מבצעיים, ליווי וסיוע לכוחות קרקעיים מהאוויר, כיוון מסוקים ומטוסים למטרה, איסוף מידע מודיעיני והעברת חוזי בזמן אמת מכל הגזרות. בכל תרגיל ומבצע, כטמ"ם נמצא בשמיים ובזכותו יש לחיל האוויר ולצה"ל בכלל עליונות אווירית. 


בין מסיימי הקורס - סג"ם ד', ממודיעין מכבים רעות.

ד' הוא בן בכור, אביו, מנכ"ל חברת סטארט-אפ ואימו, עובדת בשיווק הייטק. אחותו, היא תלמידת תיכון. סג"ם ד' למד בבית ספר במודיעין והרחיב לימודיו במגמת פיזיקה ומדעי המחשב. הוא גם עסק רבות בג'ודו תחרותי בנבחרת ישראל ומעיד על עצמו כי הוא אוהב לנגן בגיטרה.

מגיל צעיר חלם ד' להיות לוחם קרבי ומאוד אוהב את תפקידו היום.

על הסיבות שהביאו אותו לרצות לצאת לקורס מפעיל כטמ"ם הוא מספר: " בחרתי במסלול הזה בגלל ההרגשה שאני יכול לתרום שם הכי הרבה ולהתפתח". "הרבה אנשים לא יודעים מה זה כטמ"ם, לא יודעים על יכולותיו והמבצעיות במערך. חשיבות מפעיל הכטמ"ם בעידן הנוכחי היא עצומה, יש עתיד רחב בתחום והתפעול הוא חלק מזה. פשוט לקחו את כל האנשים הכי טובים והביאו אותם לפה".
הוא ממשיך ומספר על חוויה מיוחדת מהקורס: "בתחילת הטיסות, מסתכלים לתוך שטח עזה, התמונה תחילה הייתה שחור-לבן ואז המדריך לחץ על כפתור שהפך את התמונה לצבעונית. הצבעוניות בתמונה גרמה להבנה שאני כרגע מסתכל על האזור ושם נפל האסימון למשמעות העצומה של התפקיד הזה וכמה אנחנו מגנים על המדינה בעצם".