העבודות להקמת המעלית בפארק מהוות בשורה של ממש, להפיכתו של הפארק לפארק נגיש יותר. לאחרונה החלו העבודות להתקנת הפיר המהווה המבנה שבתוכו נעה המעלית מטה ומעלה,  משקלו כשלושה טון. באגף תשתיות מבני ציבור בעירייה, ציינו כי העבודות יתמקדו כעת על הפיר עצמו, התקנת המעלית שתוכל לשאת עד 14 נוסעים, עבודות חשמל ותאורה ויצירת שביל מקשר בין המעלית לפארק.

הצורך בהקמתה של מעלית בפארק עלה עקב השיפועים הטופוגרפיים המאפיינים את הכניסות לפארק, אשר מקשים על אנשים עם מוגבלויות פיזיות וכן על משפחות עם עגלות ועוד, את ההגעה לפארק.

לצורך תכנון המעלית וקביעת מיקומה, נעשה שיתוף פעולה עם פורום הנגישות העירוני בו חברים נציגי קהילה נגישה בעיר. לאחר סיור מקצועי בפארק יחד עם חברי הפורום ונציגי העירייה, הוחלט שמיקומה של המעלית יהיה באזור הכניסה הצפון-מערבית לפארק דרך הגשר הנופי בכיכר התחבורה, מול חניון הרכבת ברחוב עמק זבולון.

המעלית תוריד את באי הפארק הישר לשביל המרכזי ממנו ניתן להתנייד בקלות ועיצובה יהיה שקוף על מנת לספק חווית הנאה מהנוף  הנשקף בעת הירידה והעלייה מהפארק.

היקף ההשקעה בעבודות מוערך בכמיליון שקלים, והפרויקט יבוצע על ידי חברת "נעמן מעליות". על פי הערכות, העבודות צפויות להסתיים בעוד כשלושה חודשים.