תוכן מקודם

זה כבר ממש לא סוד שהדור הזה, שנולד כשהוא מחובר לסלולארי כמעט מבטן אמו, מתמכר למסכים ולחברויות וירטואליות, לוקה לעיתים במיומנויות תקשורת בין אישית ולא תמיד מחובר ליכולות שלו למימוש עצמי. לא כולם, זה ברור. אבל אם דבר ממה שנאמר מזכיר לכם ילד שגר אצלכם בבית, כדאי שתמשיכו לקרוא. כי המצב על פי לירן, מומחה לבני נוער, בהחלט בר שינוי. 

מי אתה לירן קרמינצר?

"אני קואצ'ר מוסמך, הורה, מורה, בעל תואר שני במנהיגות חינוכית ומדריך מזה שנים רבות ב- Camp Chi ו- CAMP USA אני יליד רחובות, והתגוררתי עם הורי במספר בסיסים צבאיים בארץ לאור השירות של אבי. בגיל 13 הגעתי לרעות ולאחר שהתחתנתי, ב- 2010, הגעתי למודיעין ומאוחר יותר הקמתי את המרכז החוויתי לילדים ונוער."

את זמנו מחלק לירן בין תפקידים שונים בארץ ובארצות הברית, כולם קשורים להוראה, הדרכה ואימון בני נוער בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

אז מה בעצם השירותים שאתם מספקים?

"המרכז החוויתי לילדים ולנוער נפתח ברעות לפני ארבע שנים ומספק מגוון חוגים וקורסים. אחת המטרות המרכזיות שלי היא להעניק השראה לילדים ולשקף להם למה הם מסוגלים. במרכז הם מקבלים גם העצמה וסל כלים שיאפשרו להם להכיר את העולם סביבם ולתפקד בו בצורה הטובה ביותר. סל הכלים הזה הוא משמעותי מאוד בשלב הזה של חייהם."

"אני לא פסיכולוג", מבקש לירן להדגיש, "אין לי תרופת פלא, והקורסים שלי הם לא קייטנה או בייביסיטר. המטרה היא לאפשר שינוי בקבוצה קטנה שעובדת בצורה חווייתית על השינוי."

"קורס הדגל שפיתחתי, נקרא 'בשביל העתיד', והוא כולל 10 מפגשים במהלך השנה, או במהלך הקיץ באופן מרוכז ( בשעות הבוקר או אחה"צ, כך שיכול להשתלב עם קייטנה). הקורס מיועד לילדים ונוער בכיתות ד' עד ט' ומתקיים במרכז המסחרי ברעות. מטרתו המרכזית היא לספק כישורי חיים וכלים חברתיים, לימודיים ואישיים מעצימים ופרקטיים לחיזוק ומימוש עצמי. כל הקורס מתנהל בצורה חווייתית ומהנה וכולל דגשים בתחום ניהול הזמן, חשיבה חיובית, תקשורת, ניהול קונפליקטים, התמודדות עם חרם, עמידה מול קהל ועוד". בנוסף, משלב לירן בקורס גם הנחיות להורים.

"מאחר ואני גם מורה לאנגלית, אני מיישם את השיטה החוויתית גם בלימודי אנגלית לתלמידי כיתות א' עד יב'. הלימודים מתקיימים לאורך השנה בקבוצות קטנות וברמות שונות עד הכנה לבגרות."

מי הם הלקוחות, הילדים או ההורים שלהם?

"ילדים ובני נוער מגיעים אלי כי ההורים רוצים לתת צ'אנס, מהנקודה שהם מנגישים את הקורס לילד והוא מגיע - הילד הופך להיות הלקוח."


מה המוטו שלך?

"להורים אני אומר שצריך להבין מיהו הילד ולאיזה דור הוא שייך. רק לאחר שתהיה לנו המודעות לבני דור ה- Z נוכל לייצר הבנה ותקשורת, כאשר תקשורת נכונה מתאפשרת על ידי מעורבות ולא על ידי התערבות. אני מאמין שהורים שיצליחו לאמץ את שפת המעורבות יתרמו רבות לתהליך. לילדים אני רוצה לומר - רק אם תרצו, גם השמיים אינם הגבול. החיים הם אחוז אחד של גורל ו- 99% של עשייה. אני אתן לכם את הכלים הנכונים ואתם תגיעו לכוכבים."

איך אתה רואה את העסק מתפתח בשנים הבאות?

"אני חולם על כך שהמרכז יהיה פתוח כל הזמן, כאשר אני אהיה זמין לילדים ולבני הנוער שיגיעו אליו למגוון מטרות. המרכז יכלול פינות למנוחה, שיחה, לימודים והדרכה ואוכל לספק בו מענה לקשיים שלהם – הן כמאמן, הן כמורה והן כחבר. אני מאמין שהחיבור שנוצר ביני לבין הילדים יגרום לזה לקרות ולהצליח בגלל שהוא אינו קשור רק בידע שנרכש אלא בעיקר ביכולת להתחבר ולתקשר עם ילדים."

לפרטים נוספים צרו קשר  -> 054-4747850

mee.israel@gmail.com