ביום חמישי 13.6.19 בשעה 16:00 תפרסם עיריית מודיעין מכבים רעות באתר העירוני, את שיבוץ הילדים לגנים ולבתי הספר לשנת הלימודים הקרובה תש"פ. מנתוני העירייה עולה כי 3,862 ילדים נרשמו לגני הילדים. מתוכם, 2,188 ילדים נרשמו לגני טרום חובה וגני טרום טרום חובה. 1,674 ילדים נרשמו לגני החובה.

עוד עולה כי 1,736 ילדים נרשמו לכיתות א', ו- 2,040 תלמידים לכתות ז'. 

תושבים המעוניינים לערער על השיבוץ שקיבלו למוסדות החינוך בעיר, יכולים לעשות זאת באמצעות אתר העירייה בלבד מרגע פרסום השיבוצים ועד ליום ראשון 23.6.19 בשעה 10:00. בתום מועד זה יתכנס מינהל החינוך לדיון מעמיק בערעורים, ותוצאותיהם יפורסמו במהלך חודש יולי באתר העירייה. הודעות שיבוץ למסגרות החינוך המיוחד יפורסמו גם כן במהלך חודש יולי.

הרישום לגנים ובתי הספר בעיר נעשה על פי אזורי רישום, כאשר הקריטריון המוביל הוא קריטריון של המשך הרצף החינוכי (גני הילדים מזינים את בתי הספר היסודיים שמזינים את בתי הספר העל יסודיים), ולאחריו קריטריונים של מיקום גיאוגרפי ואחים ממשיכים.  באופן כללי, מהנתונים שנמצאים בידי העירייה ניתן לראות כי נוצר מצב בו יש בעיר שכונות בהן האוכלוסייה מתבגרת ויש צפי לפחות גני ילדים וכיתות א', לעומת שכונות חדשות, שעל פי רוב הן מאוכלסות במשפחות צעירות, בהן יש רישום גבוה יותר לגני ילדים ולכיתות א'.

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי ההחלטה על הפעלת גני ילדים מתקבלת על פי נתוני הרישום בפועל לשנת הלימודים ובהתאם לתקנים של משרד החינוך, כאשר על פי המדיניות העירונית הרישום לגני הילדים לגילאי 3-4 מתבצע על פי שכונות וכי בשיקולי הסגירה של גנים משתדלת העירייה לסגור גן בו השנתון סיים את לימודיו. לעיתים רחוקות נוצר מצב בו העירייה נאלצת לסגור גן שבו יש מספר ילדים שאמורים לעלות לשנה נוספת באותו גן שניסגר. במקרים כאלו מינהל החינוך מתקשר לכל משפחה באופן אישי, מיידע את ההורים במהלך ומאפשר להורים לבחור את הגן המועדף לילדיהם. בעירייה ציינו השבוע כי עם פרסום השיבוצים תפורסם באתר העירייה רשימה מעודכנת של הגנים שיפעלו בתש״פ עם התייחסות לשלבי הגיל, למגזר וכמובן לכתובת.


עוד נמסר מהעירייה כי תושבים חדשים המגיעים לעיר ותושבים שטרם נרשמו לגני הילדים ובתי הספר יכולים לבצע רישום על בסיס מקום פנוי במרכז הרישום שבבניין העירייה בשעות הקבלה, בימים ראשון וחמישי בין השעות 08:00-10:00 ובימים שני ורביעי בין שעות 13:30-15:30.


צילום אילוסטרציה: Depositphotos