מאת: ענבל בן-ברית כהן   *צילומים: יח"צ

פעילות בסימן זיתים ב"אלאדין"

מתי: 4-14/10 , 9:00-16:00  בכל שעה עגולה. משך סיור שעה וחצי.

איפה: חוות "אלאדין" כפר רות.

בתיאום והרשמה מראש. אורנה -054-3141822 עזאם- 054-3141824

כמה: 35 שקלים לאדם.

מה בתוכנית: הביקור בחווה כולל מסיק זיתים בכרם, הפקת שמן זית בבית הבד וטעימות ישר מהמכונה. הילדים ימסקו בעצמם את הזיתים ויכינו צנצנת זיתים כבושים, ממנה יוכלו ליהנות בבית. בנוסף, המשפחות ילמדו על הטווסים ותרנגולות החופש ויאכילו אותם, יקטפו וילמדו על צמחי מרפא, יכינו תה צמחים, יטחנו גרעיני חיטה לקמח, יכינו את תבלין הזעתר מצמח האזוב ולסיום יכינו את הפיתה וכמובן, גם אותה יאכלו. לרשות המשפחות אוהל מצונן רחב ידיים עם מזרנים וכריות, מדשאה גדולה ומוצלת וסוכה.

מבלים, יוצרים ומוסקים

מתי: 4-11/10 בשעה  11:00 

איפה: בכפר החשמונאי בשילת. בתיאום מראש 054-4480463

כמה: 35 שקלים מגיל 3.5 במזומן בלבד.

מה בתוכנית:   פעילות מיוחדת לחג הסוכות הכוללת שיחת הסבר קצרה על מקורות חג הסוכות במקרא מפי זוהר ברעם מנהל הכפר החשמונאי, וסיור באתרי כפר חשמונאי ובכפר הסוכות של נוח.

פעילויות לילדים בליווי מדריך מקומי: מסיק זיתים, הפעלת בית הבד העתיק ליצור שמן, יצירת שקיות צמחי מרפא, יצירת נרות שמן מחמר, הדגמת טביעת מטבעות חשמונאיות, מטווח חץ וקשת, האכלת תרנגולות ועיזים בפינת החי וכתיבה בקולמוסים.

ניתן במסגרת השהות באתר לפרוס כיבוד משפחתי לילדי ובני המשפחה ולקבל שתייה חמה: קפה נס קפה ותה באירוח הבית.

"סוכות היוצר"

מתי: 8-10/10  9:00-17:00

איפה: נאות קדומים

כמה: 45 שקלים לאדם מגיל 3
מה בתוכנית: ב"סוכות היוצר" בנאות קדומים, ניתן יהיה לפגוש את בעלי המלאכה הקדומים – חרש הברזל, סתת האבן, קולעת הסלים ואחרים. תתקיים תערוכת הסוכות הייחודית בעולם – סוכה על גבי סירה, סוכה על גג סוכה, סוכה זעירה ועוד. בנוסף, תתקיים הצגה ומופע ג'אז לכל המשפחה, מסלולי הליכה, שלל פעילויות וניווט משפחתי מיוחד לסוכות.

היריד הכפרי ה-20

מתי: 9/10  12:00-21:00

איפה: מבוא מודיעים

כמה: 50 שקלים למבוגר, 25 שקלים לילד (עד גיל 18), יש הנחה למשפחות (והכל כתרומה).

מה בתוכנית: היריד הכפרי במבוא מודיעים חוגג 20, עם הופעות להקות מוזיקה יהודית מקוריות לצד דוכנים של אמני הישוב הייחודי המשמר את מסורת הרב קרליבך ז"ל. בנוסף להופעות וליריד האומנים המקומיים, יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים, סדנאות יוגה וריפוי הוליסטי, יצירה מחומרים ממוחזרים ועוד.

חגיגה אפריקאית אותנטית

מתי: א-ה ושבת – 10:00-16:00, יום ו, 10:00-14:00. אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה.

איפה: פארק הקופים בבן שמן

כמה: 48 שקלים לאדם.

מה בתוכנית:  לכבוד סוכות תתקיים במרכז הצלה וחינוך במקלט הקופים הישראלי חגיגה אפריקאית אותנטית, פרי היוצר של להקת אפריקנה. בנוסף יופעלו מסלול מודרך בין הקופים, ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים, וסדנאות יצירה.

הבובות של סבא מוטי

מתי: 8-10/10 10:00-16:00

איפה: מושב גינתון משק 45

כמה: 55 שקלים (מתוך זה עלות הבובה 50 שח). זמן פעילות משוער שעה וחצי. הביקור במתחם והתצוגה ללא עלות.

מה בתוכנית: סבא מוטי פותח את ביתו לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר באהבה רבה. במהלך החג יקיים סבא מוטי גם פעילות יצירתית לילדים שבמהלכו יוסבר על תהליך העבודה ויחד עם המבקרים יבנה סבא מוטי בובת עץ/חבל אותה יקבלו המבקרים.

חגיגות מסיק -לגעת בטבע

מתי:  5,7,10,12,14/10  10:00-15:00, כל שעה עגולה יוצא סיור מודרך (הסיור הראשון ב-10:00 והאחרון ב-14:00).

איפה: חוות גלעד בגינתון

כמה: 40 שקלים לילד, 20 שקלים למבוגר (במזומן בלבד).

מה בתוכנית:  המבקרים ילמדו למסוק את הזיתים מהעץ, לכבוש אותם כך שיהיו ראויים למאכל ולייצר מהם שמן זית כמו בימי קדם. בנוסף תפעל במקום פינת יצירה מחומרים מהטבע וחומרים ממוחזרים ופינת אפיית פיתות על מדורה. ניתן לערוך במקום פיקניק עם אוכל מהבית (ללא מנגלים). יש להצטייד בנעליים סגורות וכובע.

תזונה בת קיימא – חגיגת פרמקלצ'ר

מתי: 10/10  10:00-18:00

איפה: "חווה ואדם" חווה אקולוגית חינוכית מודיעין

כמה: 100 שקלים לאדם. ילדים חינם. מכירת כרטיסים מראש. מספר מקומות מוגבל. לא תהיה מכירת כרטיסים במקום.

פרטים נוספים: עידן אליקים  054-5883132

מה בתוכנית:  אירוע שמח, קהילתי, צבעוני ומעמיק בנושאי פרמקלצ'ר שונים. הפעם בעיקר בנושא תזונה בת קיימא. סדנאות ליקוט, שימור מזון, תזונה בת קיימא, פורום מומחים בנושא פרמקלצ'ר ומשבר המזון העולמי, החלפת זרעים, דגנים אלטרנטיביים, פעילויות לילדים ועוד.

וקצת יותר רחוק... תחרות פיסול בחול

מתי: 12/10 9:00-14:00

איפה: חוף פלמחים.

כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ובהנחה למנויי מטמון.

מה בתוכנית: תחרות משפחתית, שמתקיימת בפעם השישית בחוף פלמחים, מחפשת כישרונות צעירים וותיקים. התחרות השנה בנושא סיפורי מסעות ומתאימה לכל מי שחושב שהוא יצירתי. בנוסף תהיינה הדרכות חוף, פעילות נופש פעיל, סדנאות עפיפונים ומוסיקה. הכרזת הזוכים וחלוקת פרסים בשעה 14:00. מומלץ להקדים ולבוא. חוף הרחצה מוסדר ושירותי ההצלה מוכנים לרוחצים.

גם בשנתו ה-17, פסטיבל מוזות בשוהם ממשיך להביא את מיטב האמנים בישראל לשיתופי פעולה מסקרנים, איחוד משפחתי על הבמה ונכסי צאן ברזל לצד דור העתיד של המוסיקה הישראלית.

מתי: 8-10/10  

איפה:  במרכז אומנויות הבמה בשוהם:

מופע פתיחה (בתשלום)  

השנה יופיעו על הבמה אלון עדר שכבר מזמן הפך מהבטחה לכוכב, ויארח על הבמה לראשונה את הוריו– יהודה עדר ומיקי קם. מפגשים מסקרנים נוספים יתקיימו בין דנה ברגר ונועה ירון, על ספרות עכשווית, נגיעה יהודית, העצמה יהודית ומוזיקה משובחת ובין שילה ברבר ושהרה בלאו במסע תנ”כי מוזיקלי בעקבות הנשים האחרות של התנ”ך.על הבמות השונות בפסטיבל יעלו להופיע מגוון אמנים, שחלקם מלווים את פסקול המדינה כבר עשרות שונים, ואחרים שפרצו לאחרונה וכבשו את המדינה במהרה. אריק סיני, שמלווה אותנו עוד משנות ה-80, במופע חדש, אופטימי ונוסטלגי עם מיטב הלהיטים שלו, אותם כתבו והלחינו גדולי היוצרים בישראל, לאה שבת ועוד....לפרטים נוספים ולכתבה המלאה בנושא פסטיבל המוזות : לחצו כאן 

ואחרון במרחק חצי שעה...לונה ג'אנק- משחקים ללא קופסה

מתי: 8-10/10 10:00-17:00

איפה: פארק אריאל שרון "חירייה".

כמה: 35 שקלים לכרטיס בודד. כרטיס משפחתי (5 נפשות): 150 שקלים. ילדים עד גיל 3 - ללא עלות

רכישת כרטיסים במקום בלבד.

מה בתוכנית: בחול המועד סוכות הציבור מוזמן לצאת מהבית ומהקופסה ולבוא לשחק, ליהנות ולהתרגש ממגוון פעילויות מהנות ומשעשעות עם ערך סביבתי לכל המשפחה. פארק שעשועים "תוצרת חירייה", סדנאות DIY יצירה בשימוש חוזר, סיור בעקבות משאית האשפה, סיור פל"א (מפסולת לאנרגיה) במפעל המיון והמחזור החדש ועוד.