תוכן מקודם

בימים אלו מתקיים באולם התצוגה והמכירה של קיה מודיעין, בצומת שילת, אירוע מכירות חסר תקדים, ובו מוצעים למכירה דגמי קיה 2019 בתנאים מיוחדים והטבות בלעדיות.  זו הזדמנות מצוינת לרכוש רכב חדש, ממגוון דגמי קיה 2019 בתנאים מדהימים לזמן מוגבל.  

לרגל האירוע, הכינה לכם אושרת, מנהלת קיה מודיעין, 10 טיפים שיעזרו לכם לבחור את הרכב החדש שהכי מתאים לכם:

איך נבחר נכון ולא נעשה טעויות שיעלו לנו ביוקר?

"יש היום אפשרויות רבות לתשלומים ומימון לרכב", מסבירה אושרת, אני רואה לקוחות רבים, שמתקשים לבחור את הרכב הנכון למשפחה או לצרכים שלהם ובוחרים רכב רק בגלל צבע, או דגם שהחליטו שזה מה שהם רוצים. אפשר להגשים את החלום ולקנות רכב חדש, אבל חשוב להקפיד על הדרך, כדי שהקנייה תהיה נבונה ומועילה" :

1. בידקו מה התקציב שעומד לרשותכם – מה שוויו של הרכב בשוק, הרכב עליו אתם נוסעים? (בדיקה פשוטה באינטרנט תתן את התשובה). ואז בידקו כמה כסף נזיל יש לכם, ואתם מוכנים להפנות אותו לטובת רכישת רכב חדש. החיבור בין השניים נותן לנו את התקציב הראשוני.

2. מה יכולת ההחזר שלכם?  לרובנו את כל הסכום, לפעמים יש לנו רק את הרכב הישן, ואנחנו זקוקים למימון. כדי שלא נקלע לקשיים ונרגיש חנוקים כלכלית, אנחנו צריכים להבין כמה כסף אנחנו יכולים לשלם כל חודש בהלוואה, ואז נדע כמה תקציב נוסף, יכול לעמוד לרשותנו. הכפילו את ההחזר החודשי שאתם מוכנים לשלם X מספר החודשים של ההלוואה (36 עד 60 תשלומים). 

3. מי נוסע ברכב ביום יום – האם אדם אחד? האם 3-4 נוסעים? בוגרים/תינוקות/ ילדים? האם לפחות פעם בשבוע תהיה נסיעה עם כל בני המשפחה? במידה ונדרש כסא תינוק או מדובר בילדים בוגרים וצורך במרחב בתא הנסיעה האחורי, חשוב לבחור דגם מתאים. אדם גבוה מאד, זקוק לסביבת נהג מרווחת יותר וכד'. 

4. האם אתם גומעים מרחקים? עשו חישוב מה כמות הקילומטרים שאתם עושים בשנה. את מקום העבודה מרוחק או קרוב לבית, יש לכך משמעות מבחינת צריכת דלק ותחזוקה. כך תוכלו לדעת אם אתם זקוקים לרכב חסכוני בדלק, שילוב של רכב היברידי או חשמלי. בעיות חניה – במידה ואין לך חניה צמודה, האם יש בעיית חנייה באזורך? רכב קטן קל יותר להחנות במקומות שבהם יש בעיית חנייה. הדבר האחרון שבא לכם הוא להסתובב שעות ולחפש חנייה. 

5. האם זה רכב ראשון או שני במשפחה? רכב שני במשפחה לא בהכרח צריך להיות משפחתי, היום מכוניות מיני יכולות לתת מענה מצוין כרכב שני במשפחה. אם רוצים רכב קצת יותר גדול – יש רכבים משפחתיים קטנים. השאלה היא כמה ילדים יש במשפחה? מה הגילאים ומה השימוש שלנו ברכב. 

6. בידקו את עלות תחזוקה הרכב לפני הקנייה – בידקו עלויות ביטוחים, טיפולים, חלקי חילוף, חלקי פח – התשלום על הרכב לא מסתיים בקנייה, הוא רק מתחיל. רוב האנשים לא טורחים לבדוק את כל נושא האחזקה השוטפת ולפעמים מופתעים לרעה מהעלויות הגבוהות. אל תופתעו. קניית רכב נבונה – כוללת בדיקה של עלויות האחזקה השוטפת של הרכב.

7. בידקו את גודל תאי האחסון ברכב - האם יש צורך בהכנסת חפצים מיוחדים לרכב באופן קבוע? כסא תינוק, עגלה וכד'. זה אולי יפתיע אתכם, אבל אנשים רבים קנו רכב מבלי לבדוק את תא המטען ונאלצו לרכוש עגלת תינוק אחרת, כי היא לא נכנסה ברכב. שימו לב! אם יש לכם ציוד קבוע שצריך להכנס לרכב, וודאו ובדקו לפני שאתם קונים.

8. אל "תנעלו" על דגם אחד בלבד, תהיו פתוחים להצעות – אנשים רבים מחליטים על הרכב החדש שהם רוצים לקנות, כי הם שמעו עליו, המליצו להם, חבר קנה, אבל מה שמתאים לחבר, לא בהכרח מתאים לכם. זיכרו! בקניית רכב חדש, עדיף לשמור על ראש פתוח, אחרת אתם עלולים לפספס הזדמנויות. לפני שאתם מקבלים החלטה שרק "כזה" אתם רוצים – קחו את הרכב לנסיעת מבחן, תראו איזה עוד אופציות קיימות בשוק באותה קטגוריה ומה יש להן להציע. תרגישו אם הרכב נוח לכם. קבלו החלטה שנכונה לכם ולאו דווקא "אופנתית" או עכשווית. 

9. בטיחות ואבזור – מה כלול בעסקה? היום, ברכבים החדשים קיימות מערכות מתקדמות ואבזור עשיר. תבדקו היטב, מה כלול במחיר, אילו מערכות בטיחות יש ברכב – כולל מערכות בטיחות מצילות חיים. מה האבזור שניתן במחיר והאם הוא מספק אתכם. תבדקו אם "המחיר המפתה", כולל גם אבזור או שיש לשלם על תוספות רבות בנפרד. 

10. איפה קונים?  התשובה פשוטה – מקום שיודע לתת שירות מא' ועד ת'. פתרונות מקיפים לכל מה שדרוש לכם בקנייה – מימון, טרייד אין לרכב, ייעוץ מקצועי, מגוון אפשרויות ודגמים שיכולים להתאים לכם. 

וחשוב לא פחות (אם לא יותר) – רכב חדש קונים במקום שהשירות בו ינתן לכם גם ביום המחרת - שיהיה לכם לאן לחזור.