עומדים לעבור ניתוח מתיחת בטן? אם כן, בוודאי אחד הנושאים שמעסיק אתכם הוא ההחלמה מהניתוח. ככל שתדעו יותר על תקופת ההחלמה ועל הדרכים להפוך אותה לקלה ופשוטה יותר, כך יהיה לכם קל יותר לאחר הניתוח.

לכן, קראו את המאמר הבא עד תומו ותמצאו מידע רב וחשוב שיסייע לכם להחלים מהניתוח בצורה הטובה ביותר ולהכין את עצמכם ואת הסביבה הקרובה אליכם אל התקופה שתעבור עליכם לאחר הניתוח.

החודש הראשון לאחר הניתוח

כמובן, כמו בכל הליך כירורגי אחר, הימים הראשונים לאחר הניתוח הם הקשים ביותר בתקופת החלמה מניתוח מתיחת בטן. הקושי העיקרי בו תתקלו הוא קושי בקימה ושכיבה חזרה. בנוסף, במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח לא תוכלו לתפקד כרגיל ותחושו מגבלה בפעולות שונות ובעצמאות, ולכן במיוחד את השבוע הראשון לאחר הניתוח כדאי להעביר בבית של בני משפחה או חברים קרובים שיוכלו לסייע לכם. בנוסף, בשבוע זה במיוחד ייתכן כי תראו שטפי דם, בצקות ונפיחות, אך זה עובר עם הזמן.

במהלך החודש הראשון לאחר הניתוח חל איסור לשכב על הבטן, שכן האזור כולו רגיש מאוד ושכיבה על הבטן יכולה להשפיע לרעה על התוצאות של הניתוח. בנוסף, פעולות כמו שיעול, צחוק, התעטשויות ופעולות דומות אשר גורמות להפעלה של שרירי הבטן, גם אם הפעלה מינורית, עלולות לכאוב וכדאי להצטייד במשככי כאבים במיוחד לשבועות הראשונים.

יחד עם זאת, למרות הכאב, חשוב מאוד להזיז את הגוף. אל תעבירו את כל השבועות הראשונים בשכיבה שכן הדבר יכול להאט את משך זמן ההחלמה לאחר הניתוח.

חזרו לשגרת פעילות בהדרגה ועל פי הנחיות הרופא שלכם, ושימו לב לא להרים דברים כבדים או להתאמץ יתר על המידה במהלך החודש הראשון לאחר הניתוח.

סיבוכים וסיכונים

ניתוח מתיחת בטן אינו נחשב ניתוח מסוכן, ולכן לרוב החלמה מניתוח מתיחת בטן עוברת בשלום ולא מתרחשים סיבוכים שונים. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי תמיד קיימים סיכונים להופעה של קרישי דם, דימום יתר, צלקות נפוחות, זיהומים וכדומה. חשוב לקבל מהרופא את כל המידע על סיבוכים אפשריים ותופעות שיש לשים לב במיוחד אם הן מתרחשות, על מנת לדעת האם יש לפנות לטיפול רפואי מיידי במידה ומתרחש סיבוך כזה.

מתי רואים את התוצאות?

כמובן, שאלת השאלות לכל מי שעובר את הניתוח היא מתי ניתן לראות את התוצאות. ובכן, מדובר בתהליך שלוקח זמן, את התוצאות האמתיות של הניתוח ניתן לראות רק לאחר מספר חודשים, ולא מיד לאחר הניתוח. בתקופה שלאחר הניתוח האזור כולו יהיה נפוח מאוד ולא יהיה ניתן לראות כלל את התוצאה הסופית. במידה ומדובר במתיחת עור גדולה בהחלט השינוי יראה, אך רק לאחר כמה חודשים יהיה ניתן לראות בבירור את התוצאה הסופית של הניתוח.

כדי לדעת יותר על כירורג פלסטי ליחצו על הפרטים.