התחרות מתקיימת זו השנה השלישית והיא והיא מזמינה את כל ילדי העיר, מכיתה א' ועד לכיתה י"ב, לצאת למרחב העירוני ולצלם את נקודות המפגש המיוחדות של הטבע עם העיר כמו למשל, חיות בר או צמחי בר בעיר. רגעים ונקודות השקה אלו, יתועדו מבעד לעדשת המלצה של הילדים והצילומים הנבחרים יוצגו בהמשך בתערוכה במסגרתה, תושבים יצביעו לצילום החביב עליהם באתר העירייה.

שלושת הצילומים הזוכים במקומות הראשונים, יזכו את הצילומים בפרסים. הזוכה במקום הראשון יזכה בנוסף גם בסיור מודרך עבורו ועבור כיתתו, באחד מאתרי הטבע באזור מודיעין.

בשנים האחרונות, זכתה התחרות להצלחה רבה ואלפי תושבים לקחו חלק בהצבעות. בשנה שעברה זכו בתחרות, שירה רמתי מבית ספר היסודי יחד, ויאיר עטייה מאמי"ת בנים. השנה, מדגישים בעירייה כי כל משתתף ישלח תמונה אחת בלבד, בין התאריכים – 6.1 ועד 1.2 למייל [email protected].

אביטל יוגב, מנהלת קהילת מודיעין בחברה להגנת הטבע: "מטרת התחרות היא לעודד יציאה של הילדים לטבע, לעצור, להתבונן ולהתפעל. בעיר שפע של אתרי טבע עירוני, ועלינו המבוגרים לוודא שאנחנו משאירים לילדינו עולם בו האדם מצליח לחיות בהרמוניה עם סביבתו".

סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "התברכנו בעיר המצויה בתוך הטבע ומזמנת חיבורים מדהימים, בין העיר לבין הטבע שלנו. התחרות מעודדת את ילדי העיר להתבונן סביבם וללכוד בעדשת המצלמה את החיבורים היפים הללו. אין לי ספק, כי גם השנה יצליחו הילדים לרגש את כולנו, בנקודת מבטם הייחודית ונכונה לנו תחרות מעניינת."