הגעת למסקנה כי המערכת הזוגית הנוכחית שלך צריכה להסתיים? הליך גירושין הוא אינו הליך פשוט. גם כאשר שני בני הזוג מסכימים על הפרידה, שניהם יכולים למצוא עצמם זקוקים לעזרה בתהליך. התפקיד של עורך הדין הוא לסייע למי מהצדדים, או לשניהם, בהתאם למצב בו הם נמצאים. אם החלטת או נכנסת להליך זה, ישנם מספר דברים שכדאי לחשוב עליהם.

הכרות עם המונחים הרלוונטיים

רגע לפני היציאה לדרך כדאי להכיר לפחות חלק מהמונחים הרלוונטיים אשר עולים לדיון בתהליך הגירושין:

  • מזונות אישה – כספים אשר הגבר יהיה מחויב לתת לאישה לאחר הגירושין.
  • מזונות ילדים – כספים אשר מיועדים לשמש לגידול הילדים והסכום יקבע בהתאם להוצאות הצפויות לאחר הליך הגירושין.
  • חלוקת רכוש – במידה וישנו רכוש יהיה צורך לחלק אותו בין הצדדים.
  • משמורת ילדים – יש לקבל החלטה אם הילדים יגורו עם אחד ההורים או אם תהיה משמורת משותפת שמשמעותה שהילדים יגורו אצל שני ההורים במידה שווה.
  • הסדרי ראייה – במידה והילדים יהיו במשמורת של אחד ההורים יהיה צורך לקבוע את תנאי המפגש עם ההורה השני.

הליך גירושין – חשיבות הקדמת התביעה

הליך גירושין יכול להתקיים דרך בית הדין הרבני והוא יכול להתקיים דרך בית המשפט. עלייך לחשוב מהי הדרך המתאימה עבורך ולהקדים את הליך התביעה. בישראל, ברגע שנפתח הליך אצל גורם אחד, הוא ימשיך אצלו. לכן, חשוב מאד להבין את המשמעות של התהליך וכן את ההקדמה של התביעה. עו"ד המתמחה בתחום יוכל לסייע לך לקבל החלטה כיצד לצאת לדרך וכן להכין את התביעה.

בחרו את עורך הדין המתאים

אחד הדברים שחשוב להתייחס אליהם הוא בעל המקצוע. חשוב מאד שעורך הדין שילווה את התהליך יהיה קשוב, אך יותר מכך, מקצועי. הכוונה במילה "קשוב" היא לאפשר לכם להיפרד כפי שאתם מעוניינים. הליך גירושין שונה בין זוג אחד לאחר ועלייך לבחור את בעל המקצוע שיוכל לתת לך מענה מקצועי אך שיבין תחילה מהי המטרה שלך בתהליך (למשל, אם יש לך העדפה להגיע למשמורת משותפת על פני פרטית או להפך).

הכנה לתהליך

רוב תהליכי הגירושין כוללים אי הסכמות בין הצדדים. לכן, מומלץ מראש להגביל את מסגרת האשראי בחשבון, למנוע אפשרות של הוצאת חסכונות על ידי צד אחד ללא אישורו של הצד השני, לזכור שייתכן והצד השני נושא עימו מכשיר הקלטה ולאסוף אינפורמציה לפי הנחיה של עו"ד.

בכל הנוגע להכנה לקראת הליך גירושין, אין דרך קלה להתכונן לתהליך. כל זוג אשר מתחתן חושב על כך שהוא רוצה לחיות יחד לעולם ועד. עם זאת, רבים מתגרשים וכיוון שתהליך זה משליך על המשך החיים, חשוב מאד להחליט איך מתגרשים ולהבין מה כרוך בכך. בהתייעצות משותפת עם עורך הדין אפשר לקבל יחדיו את ההחלטות כיצד להתחיל את ההליך.