בשער: יורם טהרלב. צילום גידי לוויתן

רשת הספריות בעיר יזמה ארבעה מפגשי קוראים עם סופרים מובילים, שיתקיימו במהלך חודש אוקטובר, בעלות סמלית של 25 שקלים

המפגש הראשון יתקיים ב- 10.10 - עם הסופרת והעיתונאית ליהיא לפיד בספריית הכרמים בשעה 20:30. ההרצאה מבקשת לעורר השראה בנושא "להיות אישה בעידן הזה, כמו שמתאים לך" ולספק תובנות ותהיות על מה זה להיות אישה, מה זה להיות אמא ואיך בין ההשקעה בעבודה להשקעה במשפחה והרצון להצטיין בכולם, שכחו הנשים את עצמן. לדברי לפיד, ההרצאה הזאת לא תדבר על נשים ותשלוף סטטיסטיקות וסיפורי הצלחה וגם לא על המהפכה הפמיניסטית. הערב כולו יוקדש לנושא החשוב של איך נשים יכולות להיות קצת יותר טובות לעצמן ולעצור לרגע את המרוץ סביב המשפחה והקריירה.  

המפגש השני יתקיים ב- 16.10 - בו יוכלו התושבים להיפגש עם היוצר יורם טהרלב בספריה הציבורית ע"ש שכטר בשעה 20:00. טהרלב, הפזמונאי האהוב, יספר סיפורים מצחיקים ומרגשים על חברות ואהבה, היסטוריה ופוליטיקה לאורך 70 שנות המדינה. הסיפורים ילוו על ידי הזמרת דלית כהנא והפסנתרן עופר כץ. 

המפגש הבא יתקיים ב- 17.10, בספריית רעות בשעה 20:00 עם העיתונאי והסופר עמרי אסנהיים. תחת הכותרת  "מסע אל האמת". אסנהיים, כתב בכיר בתכנית עובדה, מחבר רבי המכר "צאלים" ו"לתפוס רוצח" וחתן פרס סוקולוב לעיתונות, ירצה על עבודת הכתב בכובע של חוקר. כך למשל, איך הביא קצה חוט אקראי שסיפקה אמא בגן ילדים לתחקיר מטלטל ולכידת רוצח סדרתי? כיצד שוכנעו בכירי סיירת מטכ"ל לספר על המבצע לחיסולו של סדאם חוסיין שהסתיים בתאונת אימונים קטלנית? וגם, מה עמד מאחורי תחקיר האלוף גנדי שהסעיר את המדינה ותחקירים נוספים מעוררי עניין.  במסגרת ההרצאה יוקרנו קטעים מכתבותיו של אסנהיים ומסרטיו המדוברים והוא יספר על מפגשיו יוצאי הדופן עם הדמויות המרכזיות בפרשות.

ב- 22.10, יגיע הסופר ליעד שהם לספרייה הציבורית ע"ש משה שכטר, בשעה 20:00. שהם הוא מחבר ספרי המתח הישראלי המצליח ביותר בארץ וספריו תורגמו לשש שפות ונמכרים במעל 15 מדינות ברחבי העולם. במפגש ידבר שהם על המותחן החדש שכתב "יום הדין", רומן מתח מורכב ועכשווי על מחירם של סודות והזדמנויות שניות, הורות, נאמנות וכפרה. 

מספר המקומות מוגבל. רכישת כרטיסים מראש בהיכל התרבות -08-9737333.