בראש הרשימה "הדור הבא" עומד אלעד שמעונוביץ'. תושב העיר בן 34 המתגורר בשכונת השמשוני.

בקצרה על אלעד ועל פועלו:
אלעד הוא בעל תואר ראשון בממשל ומדעי המדינה  ותואר שני במשפטים. הוא חבר מועצת העיר, מחזיק תיק תרבות נוער ספורט וצעירים. הוא גם חבר הנהלת העיר ואף שימש כדובר העירייה לשעבר. בשנים האחרונות, בנוסף לעשייה הציבורית הענפה שלו בעיר, החל אלעד לכהן כסמנכ"ל החברה לפיתוח גני תקווה.

מאיפה הגעת למודיעין?
הגעתי למודיעין עם משפחתי לפני 20 שנה, בקיץ 1998. למדתי בתיכון עירוני א', הייתי בגרעין המייסד של שבט הצופים יובל ושימשתי כיו"ר מועצת הנוער העירונית. העיר מודיעין תמיד הייתה חלק ממני ולמעשה אני חבר מועצת העיר הראשון שגדל והתחנך בעיר כך שעבורי זאת זכות לתרום לעיר בחזרה.

אנחנו מכירים אותך מהחברות ארוכת השנים שלך עם ראש העיר המכהן, חיים ביבס, אבל הפעם, אתה עומד בראש רשימה נפרדת. אתה זוכר את הרגע שהוביל אותך להחלטה לצאת לדרך עצמאית?
נושא הצעירים והייצוג שלהם בעירייה ליווה את ההחלטה שלי להתמודד למועצה גם לפני חמש שנים, ועלה מחדש גם הפעם, לקראת הבחירות הקרובות. היה לי טוב בתוך המפלגה של ראש העיר והצלחנו לקדם לא מעט תחומים יחד, אבל היה לי ברור שמפלגת צעירים שעומדת בפני עצמה ומקבלת תמיכה מהציבור שהיא מייצגת יכולה לשים את הנושא על סדר היום בצורה טובה יותר ולהביא הישגים באופן ממוקד לצעירים.

למה? לא יכולת לדחוף את אג'נדת הצעירים מתוך הרשימה בה לקחת כבר חלק פעיל?
בסופו של דבר חלוקת המשאבים ותשומת הלב העירונית נעשית לפי הרכב המועצה. כמו שיש ממשלה עם חרדים, ככה רואים איך התקציבים והמשאבים הולכים אליהם. באותו אופן, אני מאמין שמועצה עם צעירים תוכל להשיג עבורם הרבה יותר ולכן בחרתי לצאת ברשימה עצמאית. עבורם.  

איך הגיבו החברים הקרובים והמשפחה להחלטה שלך? אני בטוחה שהפתעת כמה מהם.
לא היה ספק שאתמודד שוב, השאלה הייתה באיזו דרך. חלק מהחברים חשבו שעדיף שאני אשאר במקום הנוח והבטוח שהיה לי בתוך הרשימה של ראש העיר, אבל רוב החברים והמשפחה תמכו דווקא בהליכה עצמאית ובניסיון לתת ייצוג ראוי וטוב יותר למה שאני כל כך מאמין בו.

אז ההחלטה נפלה ואתה יוצא לדרך עצמאית. איך מרכיבים רשימה חדשה? על פי מה בחרת את אלה שיצעדו לצידך?
במקרה של רשימת הצעירים הקווים המנחים היו ברורים: רשימה חדשה של חברים שלא היו חלק מהעירייה עד היום, אבל כן פעלו במסגרות ופרויקטים שונים בעיר. חבר'ה צעירים, שגדלו כאן, שהעיר חשובה להם ושרואים את העתיד שלהם כאן.
אני החלטתי להתמודד למועצת העיר כדי לקדם את כל מה שהיה חסר לי בתור צעיר שגדל כאן: מקומות בילוי, תעסוקה, השכלה ודיור בר השגה. האנשים שאיתי ברשימה מונעים בדיוק מהמקומות האלה. הם אוהבים מאוד את העיר ורוצים לשפר ולקדם את הנושאים שהיו חסרים להם עד עכשיו.

אתם נקראים "הדור הבא", אבל מי קהל היעד אליו אתה מכוון?
מבחינתי, אני מכוון לכל צעירי העיר בגילאי 17-35.
זה בעצם כולל שמיניסטים בתיכונים, חיילים, חיילים משוחררים, סטודנטים וזוגות צעירים שחלקם כבר הפכו להורים צעירים. זה לא קהל יעד חדש עבורי. הרזומה של העשייה שלי מחמש השנים האחרונות נגע בדיוק באותם שכבות גיל, ולכן גם המצע שלנו לקדנציה הבאה מתייחס לקהל יעד הזה ולצרכים שלו. המטרה היא שצעירים יוכלו להישאר כאן ולבנות את ביתם כמו גם לגרום לצעירים שעזבו את העיר ללימודים לרצות לחזור ולהתגורר פה.

תוכל למנות שני דברים שלא היית מעז לשנות בעירנו ושניים שלדעתך חייבים להשתנות?
הדבר העיקרי שלא הייתי משנה הוא ההון האנושי ואיכות האוכלוסייה שמתגוררת בעיר. הוא הכח המניע שלה ונקודת החוזק הכי משמעותית שלה. הדבר השני בו לא הייתי נוגע הוא תנועות הנוער שלנו. אחוז ההשתתפות בהן והעבודה המדהימה שהם עושים מהווים קו ישיר לעובדה שאנחנו נמצאים בצמרת הערים בגיוס לצבא, ובכלל אלו תושבי העתיד של העיר שיובילו אותה קדימה.
הדבר הראשון שלדעתי חייב להשתנות נוגע בתחבורה הציבורית בעיר. לדעתי זהו תחום שצריך לעבור שינוי יסודי ולתת מענה ראוי לתושבים ולתכנון האורבני של העיר. יש חלקים בעיר כמו המע"ר ושכונות עתידיות שחייבות לכלול עירוב שימושים, אורבאניות והליכה ברגל למקומות בילוי לצד מגורים. אני אנסה להגיע למצב שתהיה לצעירים יכולת להסתובב בעיר חיה ונושמת שיש בה הכל.

בקדנציה הנוכחית עשית רבות כמחזיק כמה וכמה תיקים. תרצה להישאר איתם או ששמת עינך על תחומים אחרים?
הייתי רוצה להמשיך לעסוק בתיקים שאני אחראי עליהם כיום. אשמח להמשיך לקדם את התרבות, הנוער הספורט והצעירים ולעסוק בתחומים נוספים כמו עמותת סחלבים והחינוך הבלתי פורמלי או מנהלת אופק המובילה את קידום ופיתוח תחום התעסוקה בעיר והנכסים העירוניים המרכזיים.