ביום חמישי האחרון הסתיימה פעילות ביה"ס של החופש הגדול. בתכנית השתתפו כ-4,800 ילדים בוגרי כיתות א' עד ד' (לאחר שבעירייה הוחלט להרחיב את התכנית גם לטובת תלמידים משכבה זו). בית הספר של החופש הגדול, התכנית של משרד החינוך, שארכה שלושה שבועות ולטובתה גויסו צוותי הוראה של בתי הספר בעיר, עסקה בנושא "מפליגים עם סיפורים" שנבחר על ידי משרד החינוך. במהלך הפעילות בבתי הספר התלמידים עסקו בנושא תוך שילוב תחומי דעת ומיומנויות על מנת להעניק חוויה לימודית מעצימה ומעשירה. כך למשל, לכל סיפור שנלמד קישרו בין היתר, תחומים רבים של ידע כללי, ידיעת הארץ ומדעים. כמו כן, שולבו המון משחקים מדי יום, לשיפור מיומנויות חברתיות וכן פעילויות יצירה, לשיפור מיומנויות מוטוריות.

במסגרת התכנית נערכו פעילויות חווייתיות על ידי מפעילים חיצוניים שהגיעו לבתי הספר והפעילו חוגי ספורט מיוחדים כמו זומבה או רוגבי, בישול, הפעלת טרקטורונים על ידי שלט רחוק, מחול, חדרי בריחה דיגיטליים, קוסמות ועוד. בנוסף, הייתה זו השנה הראשונה בה שולב חוג כדורגל וניכר כי החוג החדש הביא לשדרוג נוסף של הקייטנה.

מי שעוד לקח חלק בקייטנה הם עשרות בני נוער מתנדבים, בוגרי ביה"ס עצמם, שהתנדבו במסגרת התכנית וסייעו לצוותים החינוכיים ולתלמידים.