ביום שלישי שעבר התקיימה בשבט לביא של הצופים הדתיים "הכנסת ספר תורה" לכבוד העברתו של ספר התורה ממשכנו הזמני בבית הכנסת מוריה, למשכנו הקבוע בשבט לביא של תנועת הצופים הדתיים. את הספר ליוו בשירה וריקודים החניכים והחניכות של שבט לביא ולאחר מכן העבירו פעולות בנושא ספר התורה.

שבט לביא הינו אחד משבטי הצופים הדתיים, כאשר תפילות בשבתות, בימי חול ובמחנות הקיץ הן חלק בלתי נפרד מפעילותו, לכן חשוב היה לשבט שיהיה בו ספר תורה קבוע. רב העיר, הרב צ'יקוטאי, אישר לשבט לביא  לקיים הכנסת ספר תורה בשירה ובשמחה על אף שמדובר בתקופת בין המצרים.

ספר התורה ניתן כפיקדון לשבט לביא על ידי עופר גלנץ, שהיה מחזיק תיק החינוך בעיר ומשפחתו. בתו מיכל, שפעילה בשבט לביא אמרה בטקס את הדברים הבאים:  "סבא רבא שלי היה הרב ברוך צימר גלנץ, הרב הראשי של בוקרשט לפני מלחמת העולם. הספר נכתב בין מלחמות העולם והיה בבית הכנסת של המלבי"ם בבוקרשט. בתקופת השואה, אומנם לא הייתה שליטה גרמנית ישירה על רומניה אבל המשטר היה משטר פאשיסטי ששיתף פעולה עם הגרמנים ולכן היו פוגרומים ובעיות אחרות ליהודים. כאשר נשקפה סכנה לבית הכנסת ולספרי התורה שבו, סבא שלי יוסף גלנץ החביא את הספר בביתו ולאחר סיום המלחמה הבריח אותו לאוניה איתה הוא עלה לארץ. לאחר מותו של סבי הספר עבר בירושה לאבי שהעדיף שהוא יהיה במקום בו ישתמשו בו באופן תכוף ובעיקר בני נוער."