תוכן מקודם

דניאל ריינס, הבעלים של כלי זמר מודיעין, איש מיוחד וקסום שאהבתו למוסיקה ניכרת בכל מילה או פעולה שלו, פתח את הסניף בשנת 2009 והחנות משרתת כיום אלפי לקוחות ממודיעין ומחוצה לה. דניאל, שניגן מגיל קטן בקלידים וגיטרה, מגשים את חזונו של אביו, שחלם לפתוח חנות של כלי זמר אך לא יכל לעשות זאת עקב עסק הטקסטיל אותו ניהל בהצלחה. 

כתבה וצילמה: חלי וינשטיין 

כמו כל הסיפורים מעוררי ההשראה, גם סיפורו של דניאל התחיל ממש במקרה. הוא היה חבר קיבוץ משמר דוד ואחראי על ועדת התרבות. מתוקף תפקידו וגם כחלק מאהבתו למוסיקה, שהחלה עוד בילדותו שהתנהלה סביב המוסיקה הקלאסית, ביקר ריינס רבות בחנות כלי זמר בתל אביב, ברחוב דיזינגוף. הוא רכש עבור הקיבוץ כלי נגינה, התעניין בחידושים, ניגן ובאופן כללי, היה בן בית שם. הדבר לא נעלם מעינו של מנהל הסניף, שקרא לו וביקש ממנו לשקול לעבוד ברשת. 

"אני ומשפחתי ממש שרצנו שם כל הזמן ופתאום כאשר הוא קרא לי והציע לי לעבוד שם, זה היה מאוד מפתיע. איך אני, חקלאי ואיש קיבוץ, יכול לעזוב בכלל? אבל זה היה חזק ממני כנראה והוא הצליח לשכנע אותי לעשות שינוי. יותר מזה, הוא ממש עזר לי בכל היציאה אל העיר, חישב עבורי את עלויות המגורים והמעבר ובכלל, היה שם בשבילי בכל רגע נתון".

- היה קל לצאת מהקיבוץ? 

"ממש לא, באסיפת החברים הראשונה הם לא אישרו לי בכלל. לאחר ההצבעה הם ביקשו לדחות את הבקשה בשנה. אני זוכר שישבתי שם מולם, מזיל דמעות. אמרתי להם, הרי אתם יודעים כמה המוסיקה חשובה לי ואכן, בסופו של דבר עזבתי ועברתי לדיזינגוף, בלי ידע במכירות, עם המון חששות אבל עם מטרה ברורה. לאחר חצי שנה של עבודה בסניף המנכ"ל קרא לי ואמר 'אני רוצה שתנהל סניף'". 

- וואו, ממש מהפך! 

"לגמרי כך, התחלתי לנהל את סניף כלי זמר בקניותר נס ציונה, לאחר מכן עברתי לנהל את סניף קניון אילון, את סניף פתח תקווה ואז סגרתי מעגל וניהלתי את הסניף הראשי בדיזינגוף. משפחת ברנד היקרה, שהבעלים היה לי ממש כמו אבא, היו לי משפחה אמיתית והכל בזכותם". 

לאחר  22 שנות ניהול הסניפים בהצלחה, דניאל רצה לנסות משהו חדש והוא ומשפחתו החליטו לעבור לגור בארה"ב. אישתו של ריינס, אחות במקצועה, רצתה מאוד לעבוד בחו"ל והוא החליט לנסות. לאחר תקופה לא פשוטה בחו"ל, החליט ריינס לחזור עם משפחתו לארץ ובאחד הימים, ישב במסעדה בפתח תקוה, שם פגש במקרה את משפחת ברנד בהרכב מלא. תקראו לזה גורל, אבל זה כנראה היה בדיוק מה שהיה חסר בפאזל. הם שכנעו אותו לחזור לרשת והציעו לו לנהל את סניף מודיעין. לאחר תקופה מסוימת, ריינס רכש את הבעלות על הסניף ומאז הוא כאן, עומד לרשותם של כל אוהבי המוסיקה והנגנים. 

- כמה עובדים איתך בסניף? 

"בדרך כלל זה אני ושני עובדים נוספים, סתיו ואדיר , שהוא גם טכנאי גיטרות מדופלם וגיטריסט מוכשר, כאן כולם קוראים לו הלוחש לגיטרות..." 

- ספר לי על הציוד שנמכר כאן 

"בסניף ניתנים שירותי מכירה, ציוד ותיקון מקומי, יש כמובן מעבדה ארצית לתיקונים הממוקמת בפ"ת אבל גם כאן אנחנו מטפלים במה שניתן לבצע. למעשה בחנות יש הכל מהכל - החל מציוד וכלי נגינה בכל הקטגוריות ועד לאביזרים משלימים, ציוד הגברה איכותי של JBL, ציוד כלי נשיפה, מיתרים, ספרי תווים, אוזניות, כרטיסי קול ועוד". 

-מה הכי נמכר? 

"גיטרות, אורגניות ופסנתרים חשמליים, אם כי לאחרונה יש עליה בביקוש לתופים אלקטרוניים". 

תופים אלקטרוניים? כן. אם המילה "תופים" מיד מעבירה בכם אסוציאציה של רעש , אתם יכולים להירגע.  המילה האחרונה בתחום היא מערכת תיפוף חדשנית המחוברת לאוזניות , כך שהתלמיד יכול להתאמן מבלי להטריד את מנוחתם של הוריו או שכניו. כמובן שהמערכת מחוברת גם למגבר כך שברגע שרוצים ליהנות באמת, אפשר לנגן מכל הלב ולתופף בחדווה. האפשרות הזו אגב קיימת גם בפסנתרים החשמליים וזוהי בשורה נפלאה להורים ולתלמידים כאחד. 

- מהם המותגים הנמכרים בחנות? 

אנחנו נציגים של פנבר, גיבסון, בית ימהה, טיקמין, אלו חברות בינלאומיות וידועות בשמן ובטיב המוצרים שלהן, כל מי שבא מתחום המוסיקה בוודאי מכיר. כמובן שיש עוד מגוון רחב של מותגים שניתן למצוא אצלנו.

 

- ומה לגבי מחירים? הרי ידוע שחוג מוסיקלי הוא דבר לא זול, בפרט כשצריך לרכוש את כלי הנגינה האישיים 

"ודאי יפתיע אתכם שלא כל כלי הנגינה הם יקרים מאוד ואני כאן ממליץ תמיד להורים לעשות השוואה לפני שהם רוכשים. ברוב המקרים ההורים לא מכירים בעצמם את התחום ולכן סומכים על אנשים אחרים שמפנים אותם לרכישה זו או אחרת שלא תמיד זולה. יש פערים גדולים במחיר ולפעמים ההורים רוכשים לילד שרק החל לנגן את המוצר היקר ביותר וזה ממש לא נכון. אני ממליץ על סקירת שוק מקיפה ובדיקה וכאשר באים אלי אני תמיד מסייע בהתאמה של הכלי לצורך של הילד, אין סיבה לרכוש משהו יקר אם לא צריך. כך למשל יש כינורות שמחירם הוא 380 שקלים, 450 ויש גם ב-1,600 שקלים, האם זה מתאים לכולם? לא, לכן חשוב להתייעץ". 

זהו ללא ספק טיפ חשוב להורים, שלעיתים קרובות מוציאים הון על מוצרים שאינם מתאימים ואם אפשר לקבל ייעוץ במקום מקצועי כמו כלי זמר, זה הרי כבר חלק ניכר מהשירות.

"יש הורים שלפעמים אף מקדימים את הילד ומגיעים איתו לחנות כדי לשכנע אותו לקנות כלי ולהצטרף לחוג מוסיקלי כלשהו", מספר ריינס. "הם כל כך רוצים שהילד ינגן אבל בדרך שוכחים לשאול אותו אם הוא בכלל רוצה. במקרים כאלה אני ניגש אל הילד, משוחח איתו, מראה לו כל מיני אפשרויות, מנגן עבורו וכך אני רואה מה בליבו, מה הוא באמת רוצה ואם הוא מתחבר. אני לא פסיכולוג אבל יש לי מספיק ניסיון ואני מבין את עולמם של הילדים. אם הילד לא שם ולא מתחבר לנושא, אני אומר להורים שממש חבל ואולי עדיף לבחור חוג אחר. לי אין סיבה למכור בכל מחיר, אני מעדיף לתת את השירות הזה ולייעץ כאיש מקצוע בתחום".  

- ומה עם הנפש? כמה פעמים אתה יושב כאן ומנגן להנאתך? 

"זה קורה כל הזמן וזו אחת הסיבות שאני אוהב את המיקום המיוחד שלי, בסמטה הפנימית של המרכז המסחרי. כך אני יכול לנגן בשקט מבלי להפריע לשאר בעלי העסקים סביבי". 

- יש גם אירועי מוסיקה או נגינה משותפים?

"כמובן, בימי שישי בצהריים זה הכיף הגדול, אני מארגן כאן מפגשים מוסיקליים, באים לכאן חבר'ה שמנגנים ויפה לראות את הקהל שמגיע בעקבות המוסיקה ומתקרב. בלי קשר, המקום הוא בית של מוסיקה לכל דבר, יש כמה ילדים שמגיעים לכאן באופן קבוע לנגן, מי שידו אינה משגת לרכוש כלי והילד ממש אוהב את זה הוא מגיע לכאן, מבקש ואם זה מסתדר הוא מנגן בשמחה, זה עושה לי טוב לראות את האהבה של הילדים והנוער למוסיקה ואני שמח בביקורים שלהם. בנוסף, פינת הישיבה בחנות זמינה לכל מי שאוהב ורוצה להגיע, אם לשמוע תקליטים ואם כדי לנגן. 

בסניף כליזמר מודיעין יש גם לפעמים ביקורים מיוחדים, של אורחים הבאים מחו"ל או של אנשי מקצוע שמגיעים לבקר בארץ ומאוד מתרשמים מהתנהלותו ומראהו של הסניף כאן בעיר. "זה מאוד מרגש לדעת שאורח מקצועי שמגיע לארץ מבקש לבקר בסניף שלי", אומר דניאל, שאגב, מסייע רבות לכל מי שצריך בענף. "לא פעם הגיעו לכאן לבקש ציוד עבור האומנים שמגיעים להופיע בעיר ופתאום נדרש להם ציוד כזה או אחר, היה בית ספר לנגינה בראשל"צ שפרצו להם ושברו להם ציוד, מיד עזרנו גם להם הן בהבאת ציוד חדש והן בתיקון, זה יפה לראות שיתופי פעולה בתחום וזה מרגש בכל פעם מחדש" .

אי אפשר לתאר את הנעשה שם מלבד המילה הרמוניה, שגם מסמלת את החיבור המוסיקלי וגם את נוכחותו של דניאל ריינס בנוף המוסיקלי של מודיעין, התורם לה רבות מניסיונו וידיעותיו. אם תהיתם אגב, דניאל, אישתו וילדיו הם אוהבי מוסיקה מושבעים, יש לו אולפן הקלטות בבית והם נהנים מכל רגע, כך שזו ההוכחה שמוסיקה עושה אנשים מאושרים. אז אם בא לכם לטעום וליהנות, מוזמנים להכיר את האיש המיוחד הזה ואת העולם המוסיקלי העשיר של כלי זמר. 

לפרטים נוספים - כלי זמר מודיעין