מועדון הכדורסל עוצמה מודיעין יצר לפני כשנתיים התקשרות ארוכת טווח עם אקדמיית כדורסל באיים הקנריים, שהיא גוף מוביל בתחום אימון הכדורסל ומקיימת מחנות אימונים קצרי מועד, לצד אקדמיה מקצועית לבני נוער, הלומדים בה כל השנה.

הנהלת עוצמה מודיעין בנתה תכנית רב-שנתית, שמטרתה להביא את המועדון אל ליגת העל, וההתקשרות עם האקדמיה היא עוד מרכיב בדרך אל היעד. שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל המועדון, מספר שמי שהגה את הרעיון הוא לביא חלפי, רכז חברתי ומנהל התפעול במועדון. "אחרי שלביא הציג לי את הרעיון והדביק אותי בהתלהבות, הוא עשה עבודת שטח מעמיקה, טס לסיור גישוש באיים הקנריים, וכשהשתכנע שהאקדמיה רצינית ומקצועית ויכולה לתת לשחקנים שלנו את המסגרת המיטבית לקידום מקצועי במהלך הקיץ, התחלנו לגייס שחקנים."

"החלום שלי" אמר אז חלפי, "היה למצוא מקום משפחתי עם חיי ספורט עשירים. לשמחתי, מצאתי בדיוק מה שחפשתי. זה היה קלף מנצח, והוכיח את עצמו מעל ומעבר."  לדבריו, מדובר באקדמיה ברמה הגבוהה ביותר, המצמיחה שחקנים מקצוענים, שחלקם עוברים לשחק בקבוצות המובילות בספרד.

במשך שני קייצים התקיימו מחנות קיץ בגראן קנריה, האי הספרדי הגובל במרוקו. אל המחנות יצאו שחקנים ושחקניות מקבוצות הליגה של עוצמה מודיעין, ואתם יצאו גם שחקנים ממועדונים אחרים מחוץ למודיעין, שראו במחנה הזדמנות להתקדם באופן מקצועי. לצד האימונים, הושם דגש רב גם על גיבוש חברתי, בילוי והנאה.

כעת מתכוננים בעוצמה למחנה קיץ שלישי, והפעם יצאו אל האי טנריף, ועם תוספת משמעותית של אימון מנטאלי לכל השחקנים.

לשם כך גויס המאמן אורי צין, שמוסיף את המרכיב המנטאלי גם במהלך העונה בארץ וגם למחנה האימונים בספרד. בסוף המחנה יצאו כל שחקן ושחקנית עם תכנית עבודה מובנית שנתית, עם יעדים ומטרות לכל עונת הכדורסל הבאה. היום, התפיסה הרווחת בקרב כל מועדוני הספורט המקצועיים, היא שהפן המנטאלי הוא חלק בלתי נפרד מיכולותיו של השחקן, ולכן יש צורך לאמן אותו גם בהיבטים המנטאלים. מטרות האימונים המנטאלים הן, בין השאר, ביסוס יסודות והרגלים של ניהול עצמי, התנהלות מקצוענית, חשיבה חיובית, הלך מחשבה של צמיחה והקניית הרגלים של מנצחים, בספורט בפרט ובחיים בכלל. כל שחקן ושחקנית יצאו מהמחנה עם מטרות שנתיות ותכנית עבודה, שמתייחסת גם לכדורסל וגם לחיים מחוץ למגרש.

חלפי מציין, שהמחנות הקודמים הביאו לגיבוש חברתי יקר ערך בין השחקנים לבין עצמם, בין השחקנים לבין חבריהם מארצות אחרות, ובין הצוות לשחקנים. לדבריו, כולם גרו יחד, באווירה של ספורט, עם משמעת גבוהה והתנהגות ספורטיבית, ושלבו כדורסל והנאה. "בסוף שני המחנות, ראינו שיפור של הילדים על המגרש. קצב תפיסה, יכולת גמישות הרגליים. כל אלה השתפרו מאד. אבל לא רק. גם מחוץ למגרש ראינו שינוי מתרחש לנו מול העיניים, התעוררות בבוקר, סדר, אחריות ועוד. אפילו הצורך בקשר עם הארץ השתנה. ככל שעבר זמן, הילדים פחות הרגישו צורך לדבר עם המשפחה, ומצאו את מקומם בקבוצה ובמחנה. אנחנו בטוחים שגם השנה צפויה לשחקנים חוויה מעצבת, ומצפים בכליון עיניים ליציאה לטנריף."

ורודריגז מוסיף: "אנחנו נמצאים בתהליך מתמשך של התמקצעות והתפתחות, וכבר ממוקמים בליגות הגבוהות בכל שכבת גיל במחלקת הנוער. המחנה באיים הקנריים הוא עוד אחד מהרכיבים המשמעותיים, שמביא את השחקנים והשחקניות שלנו להישגים מרשימים על הפרקט.  חשוב לי לציין, שבמהלך הקיץ מתקיים גם מחנה כדורסל מקצועי, בניהולו של אשר חגי, המנהל המקצועי של המועדון. אנחנו מנצלים את חודשי הקיץ והפגרה כדי להגיע לתחילת העונה הבאה מוכנים לכבוש עוד ועוד יעדים."