חג השבועות הפך בשנים האחרונות לחג של עוללי העיר כאשר מידי שנה עורכים המרכז לגיל הרך אירוע שבועות ייחודי להורי וילדי תכנית "פסיעות" – תכנית הליווי העירונית למסגרות חינוך פרטיות. השנה חברו המרכז לגיל הרך, מחלקת קהילה בסחלבים והאגף לתרבות ואירועים בעירייה ויחד הם יקיימו אירוע עירוני מיוחד לכבוד החג.


פסטיבל שבועות יתקיים ביום שני 14.5 בשעה 16:30 באמפי עמק האלה ויהיה פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

במקום ימוקמו מתחמי פעילות מגוונים: מאהל בדואי צבעוני ואותנטי עם שטיחים בו ילמדו הילדים על תהליך הפקת הקמח, מהפרדת גרעיני החיטה, דרך טחינה באבני ריחיים לקבלת קמח ועד לאפיית פיתות על הסאג'.  מתחם חליבה עם דגם של פרה ומתחם יצירה.

כמו כן ברחבי האמפי יוצבו ערמות חציר ותפאורה ברוח החג אשר ישמשו כמתחמי צילום חגיגיים. עוד במסגרת האירוע יוכלו תושבי העיר להשתתף בטקס ביכורי תינוקות, במסגרתו יקבלו את התינוקות החדשים שנולדו בשנת תשע"ח בעיר.

מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר: "שמנו לנו למטרה להרחיב את הפעילות הקהילתית בעיר ולקיים לאורך השנה פעילויות ואירועים לרווחת התושבים. הפסטיבל יחבר את המסגרות הפרטיות בתוכנית פסיעות ואת כלל תושבי העיר עם המסורת היפה של חג השבועות. אני מזמין את תושבי העיר לבוא וליהנות עם הקטנטנים מאירוע חגיגי, חווייתי ומושקע."

 

 

צילום בשער:Depositphotos