מאות מתעמלים ומתעמלות מכל רחבי העולם הגיעו בשבוע שעבר לאצטדיון של אנטוורפן בלגיה, כשהגיעו להתחרות באליפות העולם באקרובטיקה. בית הספר לאקרובטיקה "סנונית מודיעין" שלחו לתחרות היוקרתית את שתי הנבחרות שזכו באליפות ישראל בחודש פברואר האחרון.

את הטיסה לתחרות פתחו הבנות ברגל ימין כאשר הקברניט, אבא של אחת הבנות, שיתף את הנוסעים כי במטוס נמצאות בנות הנבחרות שיצאו לייצג את ישראל באליפות העולם ואף הזמין אותן לביקור בקוקפיט, לקול מחיאות הכפיים ואיחולי ההצלחה של הנוסעים.

מלוות בהוריהן ובצוות סנונית מודיעין שכלל את אופיר ורותי זהר ואת המאמנת הראשית, אלה שטילוב ולאחר שלוש שנים של אימונים, הגיעו הבנות לאצטדיון לשלושה ימים של תחרות.

מסנוניות יצאו כאמור שני שלשות, האחת בדרגת ג'וניור צעירות (גילאי 12-18) והשנייה ג'וניור בוגרות (גילאי 13-19). בשלב המוקדמות  נבחנו המתמודדות על תרגילי שיווי משקל (בלנס) המשלבים פירמידות, גמישות וכוח לצלילי המוזיקה. הבנות הציגו ביצועים מרשימים וצברו ניקוד מעולה. ביום השני לתחרות היו צריכות הבנות להציג תרגילי טמפו  המשלבים סלטות, זינוק מבת הזוג, מעוף ונחיתות. נבחרת הג'וניור צעירות שכללה את לייה בברסקי, ענת הורביץ ורומי חנין הציגה ביצועים מרשימים והעפילה לגמר.

בגמר נדרשו עשרת הנבחרות, שצברו את הניקוד הגבוה ביותר, להציג תרגיל משולב של בלאנס וטמפו הכולל כוריאוגרפיה מקורית. הסנוניות ממודיעין הציגו מופע מרהיב ומדויק שזיכה אותם בניקוד זהה לנבחרת האוקראיניות. בתום שקלול הנקודות של שני השלבים הראשונים זכו הסנוניות במקום השלישי בהפרש קטן אחרי הנבחרות של רוסיה ואוקראינה, וחזרו הביתה עם מדליות ארד.

רותי ואופיר זהר: "לפני שלוש שנים, אחרי הישגים רבים בתחרויות ואליפויות בישראל החלטנו להשתלב בזירה הבינלאומית והתחלנו לאמן את הנבחרות התחרויות שלנו בהתאם. כיף לראות את ההתקדמות של הבנות ועוד יותר כיף שכבר רואים את הפירות של העשייה היום יומית עם הבנות. לפני שנתיים נסעו לראשונה לאליפות העולם בסין וזכינו במקום השישי. שנה וחצי לאחר מכן באליפות אירופה בפולין זכינו במקום החמישי והיום במקום השלישי באליפות העולם בבלגיה. כל זאת הודות למתעמלות שמשקיעות ועושות עבודה נהדרת להורים שמלווים ותומכים בהן ולצוות המאמנים והמאמנות, אלה שטילוב, הכוריאוגרפית, רותם פלד, אודי דהן, עומר בראם ועוד רבים וטובים שעוטפים אותן כדי שיוכלו להמשיך להביא כבוד גדול למועדון, למודיעין מכבים רעות ולישראל בכלל.  כיום הנבחרת התחרותית של סנונית מונה 18 שמחולקים לזוגות ושלשות ונחשבת לאחת מהנבחרות המובילות בישראל."

צילום:נויה גינדס