מה חשוב לדעת על יום ההובלה?

יום ההובלה הוא היום שאליו מתנקזים כל המאמצים והפעולות שבוצעו במהלך השבועות או החודשים שבמהלכם מתכוננים לקראת המעבר. כל החפצים בבית אמורים להיות ארוזים בארגזים וקופסאות, מוצרי החשמל מנותקים מהשקעים שבקיר, פעולות מנהלתיות כמו הודעה על שינוי כתובת או תשלומים אחרונים לחברת החשמל, המים והגז כבר בוצעו ומנגד – עומדת דירה ריקה ונקייה שממתינה לדיירים החדשים שלה. המשאית תגיע ועובדי חברת ההובלה יעמיסו את כל החפצים, הארגזים והרהיטים כדי לשנע אותם אל הדירה החדשה.

מה חשוב לדעת לקראת יום ההובלה ואיך כדאי להתכונן לקראתו כראוי?

  • במידה ויש במשפחה ילדים קטנים – כדאי לדאוג להם לתעסוקה מבעוד מועד על מנת שהם לא ישתעממו או יפריעו לעובדי חברת ההובלה.
  • חשוב לתכנן את הזמן כמו שצריך ולוודא שאין דברים לארוז או לבצע ממש ביום ההובלה עצמו.
  • מה כן עושים ביום הגעת המשאית – מרוקנים את המקרר, מכינים בתיק האישי את התכשיטים והפריטים יקרי הערך, במידה ויש ומוודאים שהעובדים עושים בדיוק מה שנדרש מהם.
  • במידת האפשר – כדאי להקל על העובדים ולזרז את פעולת הפינוי – העברת ארגזים מהחדרים אל החלל המרכזי או אפילו להוריד לבד ארגזים קלים יותר.
  • מה שבאמת יכול לסייע ולהקל הוא האפשרות לתת לעובדי חברת ההובלה לעשות את המוטל עליהם ללא הפרעות או הסחות דעת. ככל שהדירה גדולה יותר – כך לבטח יש יותר חפצים לפנות ממנה ולא יהיה זה כדאי להפריע להם או לעכב אותם בעבודתם הקשה ממילא.

מה עושים עם חפצים שלא עוברים לדירה החדשה?

בעת הסידור והמיון של כל החפצים שיש בבית יש לעיתים פריטים שמחליטים שאין צורך לשמור אותם או כאלה שיש להם שימוש עתידי ולא כעת בדירה החדשה. נשאלת השאלה – מה לעשות עם אותם חפצים? האם למכור או למסור אותם ובבוא העת לרכוש חדשים או שמא לשמור אותם איפשהו? כיום יש לשאלה זו תשובה מעולה בדמות שטחי מחסנים להשכרה. מדובר ביחידות אחסון בגדלים שונים שאפשר לשכור על בסיס תשלום חודשי או שנתי וכך לא חייבים להחליט מה יעלה בגורלם. מצד אחד – הם נשארים ברשות המשפחה ומצד שני – הם לא תופסים מקום בדירה החדשה.

איך בוחרים את המחסן המושכר?

חשוב מאד לבחון את האפשרויות על מנת לדעת מה יהיה הכי נכון ומתאים לכל מה שצריך לאחסן. יש אנשים שרוצים לאחסן רהיטים או מוצרי חשמל ויש כאלה שלא צריכים חלל אחסון כל כך גדול. מומלץ, כמו בכל תחום אחר, להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום, שמכיר את הסוגים השונים של שטחי האחסון המושכרים ויוכל לייעץ לכל לקוח או לכל משפחה מה יהיה הכי מתאים להם או למה שנדרש לאחסן. כך אפשר להיות שקטים ורגועים שהחפצים שמורים, מוגנים ואף אחד לא יכול להגיע אליהם – מלבד הלקוח שהוא הבעלים שלהם.

למי מתאים שירות השכרת מחסנים?

שירות זה עשוי להימצא כמתאים לא רק למי שעובר דירה ומחפש פתרון לחפצים שהוא לא צריך בדירה החדשה אלא גם אנשים שצריכים לרוקן תכולת דירה (מכל מיני סיבות) עשויים למצוא את עצמם מחפשים שירות כזה. במקרים רבים אין את הזמן לקבל את ההחלטה בנוגע לשמירה או אחסון של רהיט זה או אחר ולכן הפתרון יהיה אחסון שלו עד שתתקבל ההחלטה בעניינו. ברוב המקרים תוך פרק זמן קצר אפשר יהיה לקבל את ההחלטה ובמידת הצורך – להוציא אותו מהאחסון.

מחסן בהשכרה – הפתרון לעוברי דירה

כאשר מי שעובר דירה יודע שיש לו את האפשרות לשכור שטח אחסון ולאחסן בו את מה שהוא לא יודע עדיין מה יעלה בגורלו – הוא לא יהיה חייב לקחת החלטות בפזיזות או תחת לחץ של זמן. הוא יוכל להתפנות לעסוק בנושא של המעבר, האריזות וטיפול במה שיש ובטוח עובר לדירה החדשה