תלמידי מגמת ספרדית בבית הספר עירוני ג' ע"ש מוטה גור נפגשו עם שגרירת פנמה, אדיס אוריטא ווגה (ADIS URIETA VEGA). המפגש  נפתח בדברי ברכה  של ווגה שהדגישה  את הכוח המניע של הנוער בחברה, שהרי הנוער הוא העתיד שלנו. השיחה הלבבית התקיימה ברובה בשפה הספרדית עם 65 תלמידי מגמת הספרדית של ביה"ס עירוני ג', כאשר למפגש הצטרפו 25 מתלמידי המגמה המקבילה מבית הספר ליאו בק בחיפה, המפקחת על  מגמת ספרדית מטעם משרד החינוך, ביאטריס כץ.

במהלך הביקור אותו הובילה סנדרה רייסין, רכזת מגמת ספרדית, השתתפו תלמידי המגמה בפעילות אומנותית בהשראת והנחיית האמנית הפנמית הידועה, אולגה סינקלייר, שהגיעה לארץ כדי לחזק את הקשר עם הנוער, ולאפשר לו ביטוי אומנותי מעשי בנושא של לאומיות ואחדות בין העמים. האמנית פתחה את הפעילות בהיכרות עם תלמידי המגמה, שיתפה אותם בסיפור חייה, על דרכה האומנותית ומפעל חייה. היא מבקרת במדינות שונות בעולם ומנסה לקרב לבבות דרך יצירות אומנות המתחברות לקולאז' ענק מימדים.

האמנית התייחסה בקווים כללים על ההיסטוריה של האומנות, בתוך כך היא הזמינה את התלמידים לאווירה המייצרת פתיחות וקבלה, על רקע השמעת צלילים מיצירות קלאסיות. התלמידים ישבו סביב יריעות נייר  שנפרסו ברחבת בית הספר לצד מגוון מכחולים וצבעים, שעה ששגרירת פנמה עוברת בין התלמידים ומעודדת לשיח וליצירה. 

על רקע צליל המוסיקה, והנחיות  האמנית בשפה הספרדית, תלמידי המגמה ביטאו בקוו ובצבע תקווה לשיתוף, אחווה ורעות בין בני האדם בארץ ובעולם. לדוגמה, ציירו את דגלי האומות- ישראל ופנמה, נופי הארץ לצד נופי פנמה, שילוב של ידיים הקוראות לשלום ועוד...

בתום היצירה האומנותית המשותפת מאחדת את תוצרי התלמידים  לקולאז' ענק שיוצג במוזיאון. האמנית חתמה את הפעילות המקרבת לבבות בנגינה על כינור.

חוויית שיתוף הפעולה בין  הנוער ממגמת הספרדית יחד עם  שגרירת פנמה, האמנית הפנמית והמפקחת על המגמה ריגשה מאוד את המשתפים באירוע ייחודי זה, והוסיפה נופך של  אווירה חגיגית אומנותית ומחבקת. אין ספק שחוויה מעצימה זו תיצרב בזיכרון  של כלל המשתתפים.