אפי מלצר, דובר עיריית מודיעין מכבים רעות בתקופת כהונתו של משה ספקטור ב-2008-2003 ומי שאחר כך היה יועץ אסטרטגי של ראש העיר חיים ביבס, נפטר ביום ראשון מדום לב. מלצר יובא למנוחות ביום שלישי ב-16:00 בבית העלמין במודיעין.

מלצר, בן 62,  נשוי לשרי ואב לסתוונית, חוף, צופית וצאלה, התגורר ברעות והיה פעיל מאוד בקרב קהילת תושבי מכבים רעות. בעבר הוא שימש כיו"ר הנהגת ההורים של בית הספר עמית וסייע לנוער מכבים רעות בכתיבת מגזין הנוער של הישוב שנקרא בשם "שלייקס".

בשנת 2003 מונה מלצר על ידי ראש העיר דאז, משה ספקטור, לדובר חיצוני של העירייה ובמקביל כתב וערך עשרות ספרים באמצעות חברת מחקר והוצאה לאור שהקים, מרביתם בנושא צבא וביטחון.

מלצר החל את שירותו כמפקד בגדוד 890 של הצנחנים בהמשך עבר לשרת בקצין חינוך ראשי, מילא תפקידים שונים בחיל המודיעין ובדובר צה"ל. אחר כך שירת בעיתון במחנה כעורך הראשי של העיתון והשתחרר מצה"ל בדרגת סגן אלוף.

לאחר שחרורו המשיך מלצר לשרת בצה"ל, כאזרח עובד צה"ל כעורך בעיתון "מערכות", למעשה עד יומו האחרון עבד בצה"ל כאשר תפקידו הנוכחי והאחרון היה מפקד "מערכות".

ב-2006 מלצר כתב וערך את ספר העשור למודיעין ובימים אלה הוא הוביל כתיבה ועריכה של ספר חדש על העיר מודיעין מכבים רעות.

במהלך השנים האחרונות שימש מלצר כיועץ לעירייה ובין השאר היה בצוות ההקמה של מוזיאון מורשת מודיעין. מלצר נחשב בעיני רבים כאחד הגורמים לבחירתו של ביבס לראשות העירייה בבחירות ב-2008 שבהן היה מאבק צמוד בין ביבס לאמנון מרחב שהוכרע רק בסיבוב השני.

ראש העיר, חיים ביבס, נפרד השבוע מאפי: "אפי חברנו הטוב היה דמות מוכרת בכל רחבי העיר והיה מאוהבי העיר ועשה רבות כדי לפאר אותה. כאשר דיברנו על הנעשה בעיר ידעתי שהוא אומר את מה שעל ליבו מתוך כוונה ורצון להפוך את העיר שלנו לעוד יותר טובה. אנחנו נזכור אותו כאדם עם חיוך תמידי ועם השלייקס שהיו סימן ההיכר שלו והלב החם שתמיד רצה לעזור עוד ועוד. בשם חברי מועצת העיר, ועובדיה אני רוצה לחזק את ידיה של רעייתו, שרי היקרה, ושל ילדיו, סתוונית, חוף, צופית וצאלה ומקווים שלא ידעו עוד צער."