"מדעניות העתיד" היא תכנית תלת שנתית לקידום תלמידות בתחומי המדע והטכנולוגיה, בהובלת משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל ובשותפות עמותת "ידידי עתידים".
בתכנית משתתפות תלמידות מצטיינות שנבחרו בשל הישגיהן הלימודיים והאישיים. אותן תלמידות עתידות להשתלב באקדמיה, בתעשייה ובטכנולוגיה. 
במהלך התכנית עוברות התלמידות קורסי העשרה, העצמה וחקר ונחשפות לסיפורי ההצלחה של נשים פורצות דרך מתחומי המדעים וההנדסה.

במודיעין משתתפות בתוכנית 25 תלמידות מ-8 בתי ספר ברחבי העיר : עירוני א', עירוני ב', עירוני ג', עירוני ד', מו"ר, יחד, אמי"ת בנות והאולפנה. יחד, הן מהוות נבחרת מגוונת ומעניינת שנפגשת מידי שבוע, מחוץ לשעות הלימודים הפורמליים לשעות מרתקות של מפגשים מדעיים וטכנולוגיה. בחג חנוכה האחרון, השתתפו התלמידות בסמינר בן יומיים בנושא חדשנות וטכנולוגיה, שכלל הרצאות מסקרנות על המצאות בעולם ההייטק, יזמות והתנסות במשחקים דיגיטליים.

בקרוב הן יסיימו  את שנת הלימודים הראשונה בתכנית הארצית היוקרתית. התלמידות, בנות 15-16 מכיתה י', החלו את התכנית באמצע חודש מרץ בשנה שעברה.

בשנת 2018 ימשיכו התלמידות בלימודי המדע והטכנולוגיה וייחשפו לעולם התכנות והסייבר, לניהול פרויקטים ומיזמים שונים המפתחים כושר מנהיגות ולהעשרה במקצועות המתמטיקה, המדעים והאנגלית. התכנית הייחודית שנרקמה, ממומנת באופן מלא על ידי משרד המדע והטכנולוגיה ובסיוע העירייה. בחזונה, קידום מספר מצומצם של תלמידות המצטיינות בתחומי המדע, בעלות פוטנציאל לשנות את פני החברה בעתיד.

מויש לוי, מחזיק תיק החינוך: "קידום מקצועות המדע והטכנולוגיה, במיוחד אצל בנות, מהווה לא רק יעד עירוני אלא הוא בעל חשיבות ברמה הלאומית. שוב ושוב התלמידות שלנו מפגינות את העוצמה שבכוח הנשי, ומביאות אותנו להישגים בכל התחומים, גם במדע ובטכנולוגיה".