לכבוד חג החנוכה, המזוהה כל כך עם מודיעין מכבים רעות, המקום ממנו יצא מרד החשמונאים, מפעילה מחלקת קהילה בעמותת סחלבים את התכנית "בתים מדליקים". במסגרת התוכנית פותחות משפחות מהעיר את בתיהן לאירוח ולפעילות ערכית ברוח החג.

כל "בית מדליק" יקיים הדלקת נרות ופעילות ערכית בנושא חנוכה, כאשר הפעילות יכולה להיות הרצאה, לימוד מקורות, שירה בצוותא, סרט, שיח למבוגרים, ילדים ובני נוער או כל פעילות ערכית אחרת. את הפעילות בבתים מקיימים בני המשפחה המארחת או תושבים מתנדבים שמגיעים לבתי המארחים ומעבירים פעילויות שונות.

התכנית מספקת למעשה פלטפורמה למפגש קהילתי של תושבי העיר ובכך מעמיקה את הקשר בין התושבים ומעניקה אופי ייחודי לחג החנוכה כאן בעיר.

האירוע יתקיים בימים שלישי ורביעי 13-12 בדצמבר (נר ראשון ושני בהתאמה) ובסחלבים קוראים השבוע למשפחות המעוניינות לפתוח את בתיהן ולתושבים המעוניינים להנחות פעילות בנושא חנוכה, להירשם באמצעות אתר עמותת סחלבים ולקחת חלק פעיל בפעילות הקהילתית.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "האירוע הקהילתי בתים מדליקים במסגרתו תושבים מהעיר פותחים את בתיהם להדלקת נרות ופעילות ברוח חג החנוכה מייצר בכל שנה מפגשים מיוחדים בין תושבים ומקרב בין האוכלוסיות השונות בעיר.  האירוע אותו מובילה מחלקת קהילה בסחלבים דווקא בחג החנוכה, שמזוהה כל כך עם מודיעין מכבים רעות, מהווה הזדמנות נהדרת להכיר ולקיים הדלקת נרות משותפת. לאור ההצלחה בשנים שעברו וההדים החיוביים שהתקבלו מהציבור אני מזמין את תושבי העיר לקחת חלק גם השנה בפעילות המיוחדת, אם כמארחים ואם כמניחים ולחגוג ביחד את חג החנוכה."