צילומים: חורחה נובומינסקי

אלפי חובבי טבע וטיולים יצאו דרך נקודות הכינוס שבפארק הטכנולוגי, למסלול בן חמישה קילומטרים בשבילי הטבע היפים של יער בן שמן. מלבד ההליכה בחיק הטבע, נהנו הצועדים גם ממגוון פעילויות לאורך המסלול וממתחם הפנינג מושקע שהוקם בסופו, בבקעת הנזירים. השנה כללה הצעדה גם מסלול מונגש של 1.2 ק"מ  שהכשירה העירייה, בשיתוף פורום קהילה נגישה עבור אנשים עם מוגבלויות.

במהלך המסלול התנסו ההורים והילדים בהכנת פיתות על הסאג', טיפסו בפארק חבלים, צפו בהופעות ברייקדאנס והיפ הופ, ענו על כתב חידה ונהנו מפעילויות שטח אתגריות. בסיום המסלול, במתחם ההפנינג, חיכו למשתתפים פעילויות נוספות בהן קיר טיפוס, מעגל מתופפים, עמדות איפור וסדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים וחומרים מהטבע, במסגרתן הכינו המשתתפים גם חנוכיות לחג החנוכה שקרב ובא. האטרקציה שעמדה במרכז תשומת הלב הייתה אומגה באורך 30 מטרים שכללה גלישה מצוק בקעת הנזירים, הצופה על מתחם ההפנינג.

בסיום המסלול קיבלו הצועדים, ההורים והילדים, תעודת השתתפות ומחזיקי מפתחות מעוצבים כמזכרת מהחוויה המשפחתית.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי:  "עמותת סחלבים קיימה צעדה מרשימה בהשתתפות אלפים מתושבי העיר. השנה גם מזג האוויר עמד לצדנו ויחד עם ארגון מצוין של אגף הספורט, הפעילויות לאורך המסלול וההכנה הטובה שנערכה לקראת האירוע, לרבות הכשרה של מסלול מונגש עבור אנשים עם מוגבלויות, הביאו להצלחה גדולה. התושבים שהצביעו ברגליים והתמיכה שקיבלנו מהם מעודדת אותנו להמשיך ולקיים פעילויות מסוג זה גם בשנים הבאות."

חבר המועצה מחזיק תיק התרבות והספורט, אלעד שמעונוביץ: "הפנינג קהילתי המשלב טבע וספורט הוא מתכונת מנצחת ורואים את זה בכל שנה, כאשר מספר המשתתפים הולך ועולה. יש לנו תבנית נוף מיוחדת של עיר המשתלבת בשטחים פתוחים וירוקים וזכות גדולה ליהנות מזה. תודה גדולה לצוות אגף הספורט וכל עובדי סחלבים על העבודה המוצלחת סביב האירוע."