בסוף השבוע האחרון נערכה בגני תקווה תחרות גביע המדינה לנוער בסייף בסגנון דקר (עד גיל 21). סייפים וסייפות מכל רחבי הארץ לקחו חלק באירוע והתחרו בניהם בקרבות של אחד על אחד בניסיון להשיג את הגביע. יאנה בוטביניק ממועדון הסייף העירוני "סייפי מודיעין" הפועל בעמותת סחלבים הדרכתם של דימה פודולסקי ו-ויקטור גלז הציגה שליטה לאורך כל התחרות ובסופה גם קטפה את המקום הראשון.

בוטביניק (19) שהגיע נחושה, הצליחה לגבור על כל המתחרות ולטפס במעלה הטבלה. בחצי הגמר נפגשה בוטביניק עם וירה קנבסקי ממעלות, אלופת אירופה בשנה שעברה. בקרב מחושב ומדויק מצד בוטביניק היא הצליחה לגבור על האלופה ממעלות ולסיים בתוצאה 15:9 ולקבל את כרטיס הכניסה לגמר. בגמר עמדה בוטביניק מול דר הכט מתל אביב, שסיימה חמישית באליפות העולם עד גיל 18. בוטביניק שלא נתנה למעמד לבלבל אותה, סיימה את הקרב ביתרון ניכר בתוצאה 15:8 ועלתה לפודיום לקבל את הגביע המוזהב.

שתי בנות נוספות מהמועדון השתתפו גם הן בתחרות: מיה אלמור (14) שמדורגת שלישית בארץ ורוני טל (13) שמדורגת במקום השישי. השתיים אומנם לא הגיעו לשמינייה הראשונה בתחרות זו אך מ"סייפי מודיעין" נמסר שהן מועמדות רציניות להיכנס לנבחרת הקדטיות של ישראל באליפות אירופה הקרובה, ויעשו זאת אם יצליחו להיכנס לרביעייה הראשונה עד חודש ינואר.

המאמנים דימה פודולסקי ו-ויקטור גלז: "הניצחון של יאנה שמדורגת ראשונה בארץ ובמקום ה-13 בעולם, הוא תוצאה של עבודה קשה והתמדה ואנו גאים בה על כך. יאנה צפוייה לייצג את ישראל בכלל ואת מודיעין בפרט גם באליפות אירופה ובאליפות העולם. לצד ההישג המדהים של של יאנה אנו כבר מתחילים לגדל את דוך ההמשך ואין ספק שיש לנו במועדון ספורטאים וספורטאיות רציניות שעושות עבודה מעולה. אנחנו רוצים להודות למנהל אגף הספורט בעמותת סחלבים, חנן דנציגר, לעירייה ולעומד בראשה על התמיכה במועדון שבזכותה הספורטאים שלנו מגיעים להישגים משמעותיים."