תיכון עירוני ב' ערך  זו הפעם ה-16 את טקס המסורתי לזכרם של י"א חללי אולימפיאדת מינכן. בביה"ס עירוני ב', כיתות הספורט נושאות את שמם של י"א חללי מינכן וגם אולם הספורט של התיכון מנציח את הספורטאים.

45 שנה עברו מאז אותו רצח נתעב  רצח של ספורטאים ישראלים שכל מבוקשם היה להגשים את שאיפותיהם וחלומותיהם לאחר שנים של השקעה רבה ולהשתתף באולימפיאדה .

אילנה בלום מנהלת חטיבת הביניים סיפרה לתלמידים "אני יכולה לומר מזיכרון של ילדה 45 שנים אחורה, שהרגשתי אז שזה אירוע לאומי קשה . כולם דיברו על האולימפיאדה, על רגעי המתח הנוראים, החרדה והציפייה הדרוכה להצלת הספורטאים  ואז הידיעות על האובדן הקשה ועל האבל הלאומי ".

נכחו בטקס, ענבל זלמנוביץ המפקחת על החינוך הגופני  במחוז ירושלים, תושבת העיר שביתה התחילה ללמוד השנה בכיתת הספורט, אלון גרנות נציג הוועד האולימפי, סגן ראש העיר אילן בן סעדון ואייל שפירא נציג המשפחות השכולות.

אייל שפירא, בנו של עמיצור שפירא ז"ל שנרצח במינכןסיפר על אירוע חניכת האנדרטה בכפר האולימפי במינכן בו השתתף עם כל בני משפחתו, זאת לאחר ששנים רבות ניסו המשפחות לדאוג לכך שהוועד האולימפי הבינ"ל ינציח את זכר יקיריהם כפי שראוי היה, אך זה לא קרה. באולימפיאדת ריו לפני שנה, לראשונה, בהובלתו של יגאל כרמי  יו"ר הועד האולימפי הישראלי הצליחו להקים בכפר האולימפי אנדרטת זיכרון שתלווה את כל המשחקים האולימפיים מעתה.

הטקס המרגש כלל  קטעי קריאה, ריקוד ווודיאו. השנה נוסף לטקס המסורתי גם קטע אקרובטיקה מרהיב בהשתתפות תלמידי כיתות הספורט והוא חתם את הטקס והוקדש לרוח הספורטאים .

לכיתות הספורט בתיכון  יש תפקיד בשימור הזיכרון של מה שאירע באולימפיאדת מינכן, ושימור זכרם של אחד עשר הספורטאים שלנו .הם  עושים זאת שנה אחר שנה באמצעות הטקס, שימור וטיפוח אנדרטאות ביער בן שמן, נטיעת חורשה בבית הספר ע"ש י"א הספורטאים, צעדה ודרך אירועים נוספים להנצחת זכרם .