את עקרונות הטנטרה המרכזיים הגורסים כי יש להקדיש זמן ומחשבה למעשה האהבה, נהוג לרוב להכיר וללמוד מקרוב באמצעות הדרכות, מפגשים וסדנאות טנטרה לזוגות, אבל בכתבה מיוחדת זו ננסה לסקור ולהציג את הכלים והעקרונות הבולטים ההופכים את הטנטרה לכלי אל מיניות מקודשת ומענגת כאחד, לצד טיפים חשובים בעזרתם תוכלו להתחיל גם לתרגל מעט טנטרה עם בן/בת הזוג:

  1. זוגיות מלאת עוצמה ורגש - הטנטרה אינה מונחת על מגש בעבור מי שמחפש מפגשים ארעיים וסיפוק חד פעמי ומיועדת לזוגות במערכת יחסים הכוללת תקשורת ורגש. ניתן בהחלט להשתמש בעקרונותיה המתייחסים לצד הפיזי של העניין למימוש גם בסטוצים ומפגשים מיניים לא מחייבים, אולם לא ניתן יהיה להגיע לאותו עונג ולאותה מיניות מקודשת מובטחת ללא אלמנט הרגש והחיבור המאפיין בני זוג בקשר יציב. הטנטרה מתאימה גם לבני זוג בזוגיות ארוכת שנים שחוו שחיקה בקשר ובמיניות, בדיוק משום שאלו הדברים אשר בכוחה לעורר מחדש.

 

  1. חיבור רגשי - מפגש טנטרי ניתן ורצוי להתחיל בשיח. לא בהכרח השיח היומיומי הקבוע אודות הבית, הילדים והפקקים, כי אם בשיח קשוב ופתוח אודות רגשותיכם, חוויות היום. הביעו געגועים, בטאו את משמעות הרגע הזה יחד עבורכם. גם אם בהתחלה הדברים יישמעו מעט מאולצים וציניות תתגנב לקולכם, ככל שתתמידו יהיה קל יותר להפיק אמירות כנות, נעימות ומקרבות.

 

  1. מגע שאינו מיני - הטנטרה מקדשת את הגוף לא רק בהיבט של הצורך המיני. הגוף זקוק גם לחיבוק, לליטוף, לעיסוי ולא רק כמשחק מקדים. הקדישו זמן לענג זה את גופו של זו מבלי למהר אל האקט המיני. רצוי להגדיר מראש זמן בו כל אחד מבני הזוג זוכה לפינוק ונותר פאסיבי, על מנת שלא להפוך את המגע לבר חשבון.

 

  1. האקט המיני - בטנטרה האקט המיני הוא מפגש בין האיברים הנשען על שיתוף ועונג ומתבצע באיטיות תוך הקשבה זה לגופה של זו ולהיפך. בחרו בתנוחה שנוחה לשניכם, רצוי כזו בה הגופים יוותרו קרובים. עצרו מדי עם את מעשה האהבה והישארו מחוברים ללא תנועה. כל אלה יהפכו את רגעי השיא לעוצמתיים יותר, רגשית ופיזית.

טיפים חשובים נוספים:

זמן- מפגש מיני טנטרי אינו מפגש ספונטאני, לא ניתן לקיימו בשעה קלה בה הילדים יצאו את הבית לחוגים או לחברים וההתכווננות והתכנון הנם חלק בלתי נפרד ממנו. מומלץ לתאם מראש את שעת המפגש, להקפיד על שעה נוחה בה הראש פנוי מטרדות אחרות והגוף אינו עייף ומותש (מטבע הדברים פחות מתאים לשעת לילה מאוחרת- מלבד לכמה ציפורי לילה שזאת היא שעתם הטובה). חשוב להגיע למפגש ערניים ודרוכים ולהקדיש לו את הזמן הרצוי. הזמן המומלץ למפגש טנטרה הנו כשעתיים לפחות.

מקום - כדאי לתכנן מראש את מקום המפגש הטנטרי ולהכין אותו בהתאם. אין משמעות הדבר שעליכם לשכור צימר המשקיף אל נוף פסטורלי בכל פעם שברצונכם לקיים מגע מיני, אולם המרחבים המוכרים דוגמת חדר השינה והסלון צריכים לעבור הכנה. הימנעו מלקיים את המפגש בחדר המלא בגדים מושלכים, צעצועים של הילדים ברקע, מסמכים וחשבונות בזווית העין ובוודאי שלא טלפונים סלולאריים המסיחים את הדעת. צבעוניות, מזרונים על הרצפה, קטורת ריחנית או כל דבר שהופך את האווירה למיוחדת עבורכם, הינו מומלץ בהחלט!