"הפכתי להיות כמו חוקר פרטי", כך אמרה לי בחורה צעירה שהגיעה אליי למשרד כדי למצוא שידוך. מסתבר שהיא היתה רשומה לכמה אתרי הכרויות במשך תקופה ארוכה, והיא נכוותה כל פעם מחדש משקרים כאלה או אחרים. לפעמים היה מדובר בשקרים קטנים לא רציניים, אך פעמים אחרות  זה היה ממש מוגזם, מה שהפך אותה להיות חשדנית במיוחד. "פשוט הרגשתי שאני צריכה לבדוק כל פיפס שיוצא להם מהפה, איבדתי לגמרי את האמון במה שאומרים לי. אכלתי כל כך הרבה שקרים שאני כבר לא מאמינה לאף אחד. "

אותה אישה מרשימה, הן מבחינת המראה החיצוני שלה והן מבחינת האופי הכובש שלה, הגיעה אליי ללא טיפת אמון. היא ידעה שאצלי אין משחקים- אין התחזיות ושקרים. כל מי שמגיע אליי עובר בדיקה יסודית מ-א עד ת' וזה מה שהרגיע אותה, אבל בכל זאת היתה לה בעיית אמון מסוימת והייתי חיייבת לעבוד איתה על זה. פשוט חייבת!

האמת היא שבעיית אמון היא תופעה מאוד נפוצה בעידן הדיגיטל, כשיש כל כך הרבה אנשים שמתחזים למשהו שהם לא. הרי זה ידוע שאנשים "משפצים" קצת את הפרופיל שלהם כדי להצטייר כאטרקטיביים יותר. השאלה היא כמה משקרים? והאם מדובר בשקרים לבנים קטנים או במשהו מעבר?

בטח לא תופתעו יותר מדי לגלות שלא מזמן פורסם מחקר בארה"ב שגילה כי כ-80% מהאנשים באתרי הכרויות משקרים בפרופיל שלהם! במחקר התייחסו לשקרים לגבי נתונים פיסיים כמו גובה, משקל וגיל, ואני יכולה להוסיף שיש עוד כמה דברים שעליהם משקרים. הדבר הנפוץ ביותר הוא שקר לגבי העבודה. אם הוא מצהיר שהוא איזה מנכ"ל בכיר בחברת סטארט-אפ מתחילה, אל תתפלאי אם הוא בסך הכל בחור יצירתי עם רעיון עסקי טוב שנמצא בשלבי חשיבה- האם להפוך את הרעיון לעסק? לגברים במיוחד יש נטייה לנפח את התפקיד שלהם...

בנוסף, לעיתים גברים גם משקרים לגבי הכוונות שלהם. חלקם מצהירים באתרי הכרויות שהם מחפשים קשר רציני וארוך טווח, כאשר האמת היא שהם רק מחפשים יחסים מזדמנים. חלקם אפילו משקרים לגבי הסטטוס המשפחתי שלהם. לדוגמה גבר פרוד שמצהיר שהוא גרוש, או גרוע יותר- רווק. לצערי זה קורה הרבה.

לא פלא שהרבה בנות נאלצות להפוך להיות "גשש בלש" ולבדוק תחת זכוכית מגדלת את הבחורים שאיתן הן יוצאות.

לגבי אותה אישה שהגיעה אליי, שלחתי אותה לכמה דייטים וראיתי איך לאט לאט האמון חוזר אליה, כל פעם קצת ועוד קצת, עוד חומת הגנה נפרצה, ואז עוד אחת אחריה וכן הלאה. עם כל דייט שהיא היתה בו, ועם כל גבר שהיא הכירה, החשדות שלה ירדו והיא הצליחה להשתחרר. היום היא כבר יוצאת עם מישהו ששידכתי לה כמעט חצי שנה. היא עשתה עם עצמה עבודה מדהימה והצליחה לשקם את האמון האבוד. כיף להם ביחד והיא מרגישה שהיא יכולה לסמוך עליו, ואני כרגיל, מחכה להזמנה לחתונה...