בשער: חגיגה מהאגדות * צילומים חורחה נובומינסקי

אירועי קיץ מודיעיני 2017 נמשכים, ומאז תחילת חופשת הקיץ לילדים הם משכו אליהם מאות רבות של תושבים.

באירוע הקיץ השכונתי הראשון, שנערך בשבוע שעבר בעמק בית שאן והיה כולו "חגיגה מהאגדות", השתתפו משפחות רבות, שנהנו מהפנינג צבעוני ועליז עם גיבורי אגדות הילדים. הילדים שלקחו חלק באירוע יכלו לראות מקרוב את כיפה אדומה, להיכנס לטירה, להשתתף בסדנת תיפוף ולעשות עבודות יצירה בפינת "הנגרייה של ג'פטו". במקום היו גם תחנות צמות ואיפור ומתחם צילום מושקע של פיטר פן.

ביום שישי של אותו השבוע העביר חן המנגן את קבלת השבת בטבע, עם הספר "מפצח האגוזים", וביום שישי הקרוב (14.7) תגיע עינת חרוש לרחבת הדשא של היכל התרבות לשעת סיפור מוזיקלית עם הספר "הסרבל של ענתי".

ביום ראשון האחרון נערך במרכז המסחרי "מודיעין סנטר" יריד ספרי לימוד, הראשון מבין ארבעה שיהיו לאורך הקיץ. היריד משך אליו מאות תושבים שהגיעו למכור ולקנות ספרי לימוד משומשים במחירים נמוכים. יריד ספרי הלימוד הבא ייערך ביום רביעי 26.7 במרכז לב רעות. השבוע גם נערך אירוע קיץ שכונתי נוסף, במגרש האתלטיקה שברעות, שכלל הפעלות ותחנות שעוסקות בשמירה על הסביבה והצגה המוזיקלית "ילד ירוק".

בשבוע הבא יימשכו אירועי הקיץ, וכמו בכל חופש גדול, גם השנה תחזור אחת הפעילויות האהובות ביותר: הפארקולנוע, סרט הקולנוע של יום שלישי בשמונה בערב בפארק ענבה. הסרט שיוקרן ביום שלישי 18.7 יהיה "האוצר מעבר לנהר", ומשפחות מהעיר מוזמנות להגיע, לפרוס מחצלות על הדשא, לאכול פופקורן וליהנות מהסרט השבועי.

למחרת, ביום רביעי 19.7, תארח העיר את פסטיבל תרבות הרחוב הבינלאומי ה-14, עם מופעי ברייקדאנס, פארקור, ראפ, קפוארה, היפ הופ, ביטבוקס ועוד. החל משעה 18:00 ועד לשעה 23:00, יהיו באמפי עירוני ב' ע"ש יצחק רבין מופעים ואת אליפות ישראל בברייקדאנס להרכבים, שהמנצחים בה ייצגו את ישראל באליפות העולם בגרמניה. בתחרות זו ישפטו את המתחרים חברי הרכב ברייקדאנס בינלאומי מקוריאה – Jinjo Crew.

ביום חמישי הבא (20.7)  תגיע לפארק ענבה בשעה 18:30 כוכבת הילדים מיקי, שתביא לילדי העיר מופע קצבי ומצחיק, ובמוצאי שבת (22.7) יגיע לפארק בשעה 21:00 שלומי סרנגה, עם ערב ישראלי בניחוח יווני, בו הוא יגיש את מיטב להיטיו הגדולים בעברית לצד קלאסיקות יווניות מכל הזמנים.